KNAB uzskata, ka deputāti gatavojas ierobežot izmeklētāju neatkarību

Komentāri

Saeimas deputāti gatavojas būtiski iegrožot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētāju neatkarību un vājināt viņu darba kvalitāti. Tā uzskata daudzi KNAB darbinieki. Viņi vērš uzmanību, ka pretēji starptautisko ekspertu brīdinājumiem, politiķi vēlas būtiski palielināt KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka pilnvaras un iespējas atbrīvoties no nevēlamiem darbiniekiem.

Negaidīts pavērsiens ieilgušajā konfliktā starp KNAB darbiniekiem un biroja priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku noticis Saeimā, kura tiek skatīti grozījumi biroja likumā, kuriem vajadzēja stiprināt tā neatkarību, Latvijai gatavojoties iestāties OECD. Kā apgalvo biroja Pretkorupcijas operāciju nodaļas vadītājs Juris Jurašs un uzskata viņa pārstāvēta KNAB arodbiedrība, politiķi grib panākt pretējo, jo būtiski paplašinājuši Jaroslava Streļčenoka pilnvaras iejaukties izmeklēšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jurašs atgādina, ka jau šobrīd KNAB sāktas 20 tiesvedības pret saviem darbiniekiem, un situācija kļūs tikai sliktāka. Neesot izslēgta arī masveida izmeklētāju aizplūšana. Strīdīgo likuma normu autors Aleksejs Loskutovs Juraša teikto gan dēvē par demagoģiju un uzskata, ka Streļčenokam jābūt tiesībām kontrolēt KNAB notiekošo.

Foto

Skaties video un uzzini vairāk!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl