Komentāri
KNAB un Belēviča “dēka” turpinās – kārtējo reizi lūdz sodīt veselības ministru
Foto: LETA

KNAB Saeimai lūdz atļauju sodīt veselības ministru Gunti Belēviču un korupcijas apkarotāju redzeslokā nonācis arī tiesībsargs Juris Jansons.

Korupcijas apkarotāji atklājuši, ka būdams veselības ministra amatā, Belevičs aizvien bijis uzņēmuma Genera viens no īpašniekiem. Genera pērn uzvarēja vairākos publiskajos iepirkumos vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā. Līdz šim Saeima Belēviču sodīšanai izdevusi trīs reizes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz to reaģējot, Belēvičs vērsies pie likumsargiem, paužot aizdomas par atsevišķu KNAB darbinieku politisku angažētību. Par Belēviča sodīšanu Saeimas ētikas komisija lems nākamnedēļ.

Tikmēr aizdoma spar interešu konfliktu krīt arī uz tiesībsargu Juri Jansonu. KNAB viņu uzaicinājis ierasties iestādē un sniegt paskaidrojumus par kādu amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpumu.

Tā kā pārkāpuma būtība vēstulē nav norādīta, un nav skaidrs, par ko ir runa, Jansons vērsies pie KNAB priekšnieka, lūdzot precizējošu informāciju, lai varētu sagatavoties konstruktīvai sarunai. Aģentūra LETA rīcībā ir informācija, ka KNAB varētu būt ieinteresējusi Jansona darbība izdevuma “Jurista Vārds” Zinātniski konsultatīvajā padomē.

Lasi vēl