KNAB sūdzējies policijā par pētnieci, kura cenšas analizēt biroja darbu

0 Komentāru
KNAB sūdzējies policijā par pētnieci, kura cenšas analizēt biroja darbu
Foto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sūdzējies policijā par korupcijas pētnieci Līgu Stafecku, kura tobrīd centusies analizēt biroja darbu. To šorīt, prezentējot savu pētījumu, atklāja pati Stafecka. KNAB rīcība šķiet varētu būt skaidrojama ar to, ka viņas secinājumi biroja priekšniekam Jaroslavam Streļčenokam bija pagalam neglaimojoši – kopš viņa nākšanas pie varas birojs vairāk uztraucoties par to, vai darbinieki laikus nāk uz darbu un pareizi aizpilda atskaites, nevis par to, vai viņi tik tiešām apkaro korupciju.

Pēdējos piecos gados, kopš KNAB biroju vada Jaroslavs Streļčenoks, ir cietusi biroja spēja uzrādīt labus korupcijas apkarošanas rezultātus. Tas skaidrojams ar nerimstošajiem konfliktiem, kas pārņēmuši biroju. Tā akadēmiskā pētījumā secinājusi korupcijas pētniece Līga Stafecka.

Uzsvari biroja darbā novirzījušies no liela mēroga korupcijas skandālu izmeklēšanas uz dažādu interešu konfliktu konstatēšanu kā arī pēc iespējas precīzāku birokrātisko procedūru izpildi. Tas arī atspoguļojies sabiedrības uztverē, kuras uzticība KNAB krasi sarukusi. Pat skandālu mocītais Valsts ieņēmumu dienests baudot labāku reputāciju.

Un ja ar to vēl nepietiek, KNAB nepatīk arī, ka tā darbs vispār tiek analizēts. Uzzinājis, ka pētījums top, birojs par pētnieci sūdzējies policijai.

Runa ir par tiesu spriedumiem civillietās starp KNAB un tā darbiniekiem piemēram, Jutu Strīķi, kuri lielākoties bijuši birojam nelabvēlīgi. Tā kā tie pieņemti slēgtos tiesas procesos, pētniece teorētiski tiem nevarēja piekļūt, un KNAB ļoti interesēja, kas tad šo informāciju viņai nopludinājis.

Pēdējais šāds spriedums, kurā tiesa atcēla Strīķes pazemināšanu amatā, tika pieņemts tikai pirms dažām nedēļām. Streļčenoks uz pētījuma prezentāciju nebija ieradies, savā vietā sūtot vietnieci Ilzi Jurču. Viņa savu priekšnieku kaismīgi aizstāvēja, sakot, ka aiz spožās skaļo korupcijas izmeklēšanu fasādes slēpies haoss pašā iestādē, un Streļčenoks bijis pirmais, kam pieticis drosmes to sakārtot. Tā vietā, lai pieņemtu kritiku, viņa apšaubīja pētījuma kvalitāti un tā autores objektivitāti.

Ļoti iespējams, ka par spīti skandāliem un kritikai, Jaroslavs Streļčenoks kļūs par pirmo KNAB priekšnieku, kuram izdevies noturēties amatā noturējies visu pilnvaru termiņu. Pieci gadi kopš viņa iecelšanas apritēs novembrī. Streļčenoks arī paudis gatavību kandidēt uz otro termiņu.

Video

0 Komentāru