KNAB priekšnieka amatam virza ilggadēju militāro izlūku Jēkabu Straumi

1 komentārs

Pusgadu bez priekšnieka pavadījušajam Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) beidzot atkal parādījušās izredzes tikt pie jauna vadītāja. Tas varētu būt cilvēks no militāristu un izlūku aprindām Jēkabs Straume.

Straumem konkursa komisiju izdevies pārliecināt, ka tieši viņš būs tas, kurš pārliecinās vēl atlikušos biroja darbiniekus apkarot korupciju nevis vienam otru. Par savu pirmo darbu viņš nosauca sabiedrības uzticības atjaunošanu birojam.

Par KNAB priekšnieka amatam izvēlēto Jēkabu Straumi publiskajā telpā līdz šim ziņu nav bijis vispār. Tas gan nav pārsteidzoši, ņemot vērā, ka pēdējos 16 gadus viņš strādājis Latvijas militārajā izlūkdienestā, kas ir viena no slepenākajām iestādēm valstī – pat dienesta uzbūve ir noslēpumā tīta. Tādēļ arī, ko tieši Straume tur darījis, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovkis neatklāja – vien piebilda, ka viņš vadījis kādu pārvaldi un personīgi piedalījies vairākās starptautiskās misijās.

Jānis Citskovkis
Valsts kancelejas direktors

Šis dienests ir viena no valsts drošības iestādēm. Līdz ar to par šīm amatpersonām, īpaši vadošajām informācijas publiskajā telpā nevar būt. Šī personas dzīvo samērā noslēgtu personisko dzīvi.

Arī pats Straume, stādoties priekšā žurnālistiem, aicināja par savām gaitām izlūkdienestā nejautāt. Viņam gan esot arī cita darba pieredze un tieši korupcijas apkarošanā – pirmā darba vieta pēc Policijas akadēmijas absolvēšanas viņam bijusi Policijas korupcijas apkarošanas nodaļā – KNAB priekšgājējā. Par savu pirmo darbu viņš nosauca sabiedrības uzticības atjaunošanu birojam.

Jēkabs Straume
KNAB priekšnieka amata kandidāts

Šīs savstarpējās nesaskaņas un KNAB darba paralizēšana ir nepieļaujama. Mēs vēlamies stipru valsti, tādēļ tādai valsts pārvaldes iestādei kā KNAB arī jābūt stiprai. Un ir nepieciešams, lai sabiedrība tai uzticētos.

Straume pats izlēmis kandidēt uz galvenā korupcijas apkarotāja amatu. Ne ar politiķiem vai viņu padomniekiem, ne, piemēram, savu kursa biedru Policijas akadēmijā, bijušo KNAB operatīvo izstrāžu nodaļas vadītāju Juri Jurašu, viņš šo jautājumu neesot apspriedis.

Konkursa komisija, kurā ietilpst ģenerālprokurors, Valsts kancelejas direktors, kā arī Drošības policijas un Satversmes aizsardzības biroja priekšnieki, Straumi atbalstījusi vienbalsīgi.

Straumem esot lieliskas angļu un labas krievu valodas zināšanas. Valdība Straumi apstiprināt jaunajā amatā iecerējusi jau nākamnedēļ. Pēc tam par viņu būs jābalso arī Saeimai.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl