KNAB pērn koncentrējies uz negodīgu tiesnešu un amatpersonu atmaskošanu, saka Streļčenoks

Komentāri

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks ir pārliecināts, ka biroja darbība, pagājušajā gadā bijusi veiksmīga – birojam cilvēki uzticoties, tam ir augsts starptautiskais vērtējums un labi darbības rezultāti. Streļčenoks sevis vadītā biroja darbu piecu baļļu sistēmā vērtē ar četrinieku. 

Tomēr pagājušajā gadā KNAB kriminālvajāšanai nodevis 16 kriminālprocesus, kas ir par 11 lietām mazāk nekā pirms gada. Streļčenoks to skaidro ar biroja koncentrēšanos uz augsta ranga amatpersonām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaroslavs Streļčenoks, KNAB priekšnieks:

Mēs koncentrējamies uz augstām amatpersonām krimināllietas ietvaros uz tiem, kas pieņem lēmumus par lieliem finanšu līdzekļiem uz tiesnešiem, negodīgiem prokuroriem uz tām amatpersonām, kas rīkojas ar finanšu līdzekļiem īpaši lielos apmēros.

Prokuratūrai lūgts sākt kriminālvajāšanu pret 33 personām, tostarp trim Valsts ieņēmuma dienesta amatpersonām un diviem Valsts policijas pārvaldes darbiniekiem. Tomēr sabiedrība gaida rezultātu, kas vērsts uz skaļām lietām ar augstām amatpersonām – tādu pērn nav bijis daudz.

Jaroslavs Streļčenoks, KNAB priekšnieks:

Viena no skaļākajām lietām šī gada ietvaros ierosināta un uzsākta bija Latvijas Dzelzceļa valdes priekšsēdētāja lieta. Šī lieta ir prioritāra mūsu iestādē, tam atvēlēts ievērojams cilvēku resurss un līdzekļu resurss.

Šo lietu KNAB plāno nodot kriminālvajāšanas sākšanai prokuratūrā šogad.

Tomēr pērn, neveiksmi piedzīvojusi prokuratūrai nosūtītā tā dēvētā oligarhu krimināllieta, kuras ietvaros notika kratīšanas uzņēmumos un īpašumos, kas saistīti ar trīs ietekmīgajiem, par oligarhiem dēvētajiem politiķiem – Aivaru Lembergu, Aināru Šleseru, un Andri Šķēli.

Savukārt, analizējot politisko partiju datus, KNAB novērojis, ka bieži vien fiziskas personas partijām ziedo gandrīz visus savus līdzekļus un neatstāj sev naudu ne ēdienam, ne ģimenes vajadzībām, tāpēc KNAB ir pamats uzskatīt, ka ziedojumi maksāti, izmantojot fizisko personu kā starpnieku. Lai novērstu šādu iespēju, KNAB šomēnes plāno rosināt izmaiņas normatīvajos aktos.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl