KNAB interesējas par Valdi Dombrovski

Komentāri
KNAB interesējas par Valdi Dombrovski
Valsts Kanceleja (FLICKR). Valdis Dombrovskis (Foto: Valsts Kanceleja (FLICKR))

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) savas kompetences ietvaros sācis pārbaudi par izskanējušo informāciju, ka tikko Eiropas Parlamentā ievēlētais bijušais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, iespējams, atradies interešu konfliktā, lemjot par “Hipotēku bankas” reorganizāciju un tās aktīvu, tostarp kredītportfeļa pārdošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārbaude KNAB sākta pavisam nesen – 22.maijā, ziņo laikraksts “Diena”, atsaucoties uz KNAB pārstāves Lauras Dūšas sniegto informāciju.

Kā vēsta laikraksts, runa ir par ekspremjera sievas Ārijas Dombrovskas un viņa bijušās padomnieces vīra Induļa Bukana lielajām kredītsaistībām, kas radās aizņemoties ievērojamas summas rindu māju būvniecībai Stopiņu pagastā.

Portāls Pietiek.com iepriekš vairāku rakstu sērijā jau vēstīja, ka projekts izrādījies ļoti neveiksmīgs, un valstij piederošā “Hipotēku un zemes banka” izrādījusi premjera un viņa padomnieces dzīvesbiedru uzņēmumam pretimnākšanu.

Kad “Hipotēku banka” nonākusi grūtību priekšā, valdība lēma to reorganizēt. “Nonākot kādas citas, caurspīdīgāk vadītas valstiskas struktūras pārziņā, Dombrovsku bizness varētu bankrotēt, aiznesot līdzi visus ģimenes ieguldījumus,” tolaik Pietiek.com izteiktās aizdomas citē laikraksts “Diena”. Kopā ģimene savam uzņēmumam aizdevusi vairāk nekā 340 tūkstošus eiro.

Tāpat portāls, pamatojoties uz vairākiem savstarpēji nesaistītiem avotiem, vēstīja, ka ģimenes biznesa finanšu plūsma bijis iemesls, kāpēc prezidents Andris Bērziņš pērn novembra beigās mudinājis Dombrovski atkāpties no premjera amata.

Dombrovskis gan laikrakstam norādījis, ka tā ir kārtējā nomelnošanas kampaņa. Šī neesot pirmā reize, līdzīgi bijis arī pirms pašvaldību vēlēšanām, kad tika izdota Vienotību nomelnojoša avīze, kuras patiesie finansētāji tā arī netika atklāti. “Zīmīgi, ka rakstos pieminēti pagājušā gada notikumi, tātad bija pietiekami ilgs laiks, lai noskaidrotu visas detaļas un pārbaudītu minētos faktus, ja rakstu mērķis patiešām būtu noskaidrot patiesību. Tā vietā portāls dažas dienas pirms vēlēšanām publicē dažādu interpretāciju un nepatiesību savirknējumu, radot skandalozu rakstu sēriju. Parasti šādus paņēmienus pielieto vai nu kādi ekonomiskie grupējumi, kuru intereses varētu būt aizskāruši valdības lēmumi, piemēram, nepieļaujot kādu šiem grupējumiem izdevīgu, bet plašākām sabiedrības interesēm neatbilstošu lēmumu virzību, vai arī politiskie konkurenti, kuriem godīgā konkurencē nav pietiekamu argumentu,” norāda Dombrovskis.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl