KNAB par krāpšanu rosina apsūdzēt Saeimas deputātu Zakatistovu un uzņēmēju Tamužu

5 komentāri
KNAB par krāpšanu rosina apsūdzēt Saeimas deputātu Zakatistovu un uzņēmēju Tamužu
OKSANA DŽADANA, F64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis prokuratūrai par krāpšanu lielā apmērā apsūdzēt Saeimas deputātu Ati Zakatistovu (KPV LV) un uzņēmēju Viesturu Tamužu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Šis kriminālprocess sākts, pamatojoties uz procesa virzītāja lēmumu par cita KNAB kriminālprocesa sadalīšanu, norādīja KNAB.

Saskaņā ar aģentūras LETA arhīvā pieejamo informāciju, kā arī šodien KNAB izplatīto infografiku, kriminālprocesā, kurā lūgts apsūdzēt Saeimas deputātu Ati Zakatistovu (KPV LV) un uzņēmēju Viesturu Tamužu, iespējams, iesaistīts arī uzņēmums “Per capita”.

KNAB inforgrafikā norādīts, ka izmeklēšanas laikā konstatēts, ka krāpšana, iespējams, izdarīta juridiskās personas interesēs. Šajā lietā sākts process piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai juridiskajai personai. Krimināllikumā teikts, ka uzņēmumam tiesa var piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekli, ja nodarījumu juridiskās personas interesēs izdarījusi fiziskā persona, rīkodamās individuāli vai kā attiecīgās juridiskās personas koleģiālās institūcijas loceklis. Likumā paredzēti četri piespiedu ietekmēšanas līdzekļi – likvidācija, tiesību ierobežošana, mantas konfiskācija un naudas piedziņa.

No KNAB infografikas secināms, ka pirms 2016.gada 1.jūnija Zakatistovs vienojies ar Tamužu par naudas izkrāpšanu no juridiskas personas. Tāpat no vizuālā materiāla noprotams, ka Tamužs maldinājis juridiskas personas amatpersonas par Zakatistova konsultāciju nepieciešamību. LETA pērn jūnijā vēstīja, ka 2016.gada pavasarī Tamužs paziņojis koncernā ietilpstošam uzņēmumam, ka vēlas nolīgt Zakatistovu stratēģisku konsultāciju sniegšanai personīgi viņam kā padomes priekšsēdētājam.

Toreiz tika vēstīts, ka pēc Tamuža norādījuma ticis noslēgts līgums starp šo koncernā ietilpstošo uzņēmumu un SIA “Per capita” par konsultāciju sniegšanu. KNAB infografikā ietvertais vizuālais materiāls ļauj noprast, ka juridiska persona un Tamuža uzņēmums Zakatistova personā 2016.gada 1.jūnijā noslēdza līgumu par konsultāciju pakalpojumu sniegšanu juridiskai personai – faktiski Tamužam. Līgums atkārtoti noslēgts arī 2016.gada beigās, faktiski pagarinot iepriekš noslēgto līgumu.

Tāpat no KNAB izplatītā vizuālā materiāla noprotams, ka no 2016.gada 1.jūnija līdz līdz 2017.gada 1.jūnijam juridiska persona, uzticoties Tamužam, kopumā Tamuža uzņēmumam pārskaitījusi 26 620 eiro par līgumos noteiktajām konsultācijām, kuras, kā esot konstatēts izmeklēšanā, netika sniegtas. Pērn LETA ziņoja, ka uzņēmums atbilstoši līguma prasībām un SIA “Per capita” piestādītajiem rēķiniem pārskaitīja naudas līdzekļus un pievienotās vērtības nodokli uz SIA “Per capita” bankas kontu līdz brīdim, kad masu saziņas līdzekļos parādījās ziņas par partijas “KPV LV” līdera Artusa Kaimiņa, Zakatistova un Tamuža sarunām, kurās Zakatistovs paziņoja, ka saņem no Tamuža 2000 eiro mēnesī.

Aģentūrai LETA zināms, ka KNAB vēl aizvien turpina izmeklēšanu kriminālprocesā, kurā par nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu iepriekš aizdomās turētā statuss bija piemērots 13.Saeimas deputātiem Artusam Kaimiņam (KPV LV). Iepriekš tāds statuss šajā lietā bija piemērots arī Zakatistovam un Tamužam, taču aģentūrai LETA patlaban nav izdevies noskaidrot, vai abām personām joprojām piemērots šāds statuss.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” apliecināja, ka izdalītajā kriminālprocesā joprojām notiek izmeklēšana pret “vēl vienu fiziska personu”. Neko plašāk par šo lietu Straume neminēja.
5 komentāri