3 komentāri
KNAB nesaskata pārkāpumu, Baldones domes auditu pasūtot Požarnova partijas ģenerālsekretāra uzņēmumam
Edijs Pālens / LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nesāks pārbaudi par publiski izskanējušo informāciju, ka Baldones novada domes audits pasūtīts mēra Andreja Požarnova vadītās partijas “Gods kalpot mūsu Latvijai” ģenerālsekretāra uzņēmumam.

Saskaņā ar likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” likumu valsts amatpersonai ir aizliegts, pildot valsts amatpersonas amata pienākumus, sagatavot vai izdot administratīvos aktus, veikt uzraudzības, kontroles, izziņas vai sodīšanas funkcijas, slēgt līgumus vai veikt citas darbības, kurās šī valsts amatpersona, tās radinieki vai darījumu partneri ir personiski vai mantiski ieinteresēti.

Interešu konfliktu rada valsts amatpersonas amata pilnvaru realizēšana jautājumos, kas skar vai varētu skart šīs valsts amatpersonas, tās radinieku, vai darījumu partneru personiskās vai mantiskās intereses, norādīja KNAB pārstāve Laura Dūša.

Publiski paustā informācija nesatur ziņas par, iespējamiem, valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpumiem, un KNAB nav pamata pārbaudes sākšanai, norādīja KNAB pārstāve.

Raidījums “De facto” pagājušā svētdienā ziņoja, ka Baldones domē notiek tās struktūru un funkciju audits, kas pasūtīts Požarnova vadītās partijas “Gods kalpot mūsu Latvijai” ģenerālsekretāra uzņēmumam. Auditam esot atvēlēti 10 000 eiro. Cenu aptaujas rezultātā tas ir pasūtīts SIA “CMAP”, kura valdes loceklis un īpašnieks ir Mārcis Pūķis.

“Es viņu izvēlējos tāpēc, ka man bija ļoti laba pieredze iepriekš, jo Mārcis Pūķis bija “Rīgas pilsētbūvniekā” iekšējais auditors, viņa laikā tika ieviests ISO standarts, un vienkārši tas rezultāts ir ļoti pozitīvs. Faktiski sanāk tā, ka katru dienu no audita rezultātā veiktajiem materiāliem parādās, ka ir bijusi kāda nelikumīga darbība,” raidījumam paudis Baldones mērs.

Pūķis atzinis, ka viņu par plānoto auditu informēja un piedalīties cenu aptaujā aicināja tieši Požarnovs, tomēr neuzskata, ka tas var ietekmēt audita secinājumus. Viņš skaidro, ka nevienam no “CMAP” darbiniekiem, kuri ir iesaistīti pakalpojumu sniegšanā Baldones novada domei, nav saistības ar iepriekšējās domes vadības pieņemtajiem lēmumiem, kuru atbilstība normatīvo aktu prasībām šobrīd tiek pārbaudīta, tādēļ nav pamata apšaubīt to objektivitāti.

Raidījums arī vēstīja, ka Požarnovs arī pēc kļūšanas par pašvaldības vadītāju ir saglabājis dāsni atalgoto amatu “Rīgas satiksmes” valdē.

TOP komentāri

 • vietējais
  +3 +3 0

  vietējais

  Man patiešām sāp sirds ka mani nodokļi aiziet tam lai izplestos mazajā Baldones novadā ar 2 vietniekiem, lai no darba atlaistu nelikumīgi darbiniekus, kam pēc tiesas būs jāmaksā kompensācijas! Mums vienmēr bija uz vietas domē priekšsēdētāja, izpilddirektore, bet tagad POŽARNOVAM ir pilna alga, bet darbā ir reti, jo jāstrādā taču Rīgā saskaņas iebīdītā amatā! Es tik ļoti ticēju LNNK/ Vienotības deputātiem, jo sevišķi Andrim mačam- un kas notika- apvienojās ar saskaņas līdzskrējēju ...... Lai kaut ko uzceltu labu ir nevis jāārda, bet jādara. patreiz darbu nav. Vēl trakāk ir vēlme 50 baldoniešus atstāt bez darba, to vietā noalgojot Rīgas firmas ārpakalpojumiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bezdarbnieki nāks pēc pabalstiem-atkal no mūsu nodokļiem!!!!!!!!!
 • Manuprāt
  +1 +1 0

  Manuprāt

  Cik atceros, ka KNABja standartkniebiens ir 70 eiro& Par zaudējumu valstij uz desmitiem tūkstōšu. Kur lielākas summas tur mūsu KNABis nespēj ieknābt. Domāju, ka, ja paskaitītu cik KNABis ir ieknābājis kopumā pa visiem saviem pastāvēšanas gadiem, tad pat Streļčenoka kosjakus atpelnīt nesanāktu. Ļoti neizdevīgs kantoris Latvijas tautai un tautsaimniecībai. Teātris, kur Oligarhi rāda, ka notiek cīņa ar Oligarhiem. Krieviski to sauc - kantora "Roga i Kopita".
 • žiks
  +1 +1 0

  žiks

  Nav kur naudu likt? Riebjas tas, kas pilnīgi teltī rāva iekšā un aģitēja.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl