KNAB nav atklājis nelikumības bijušā maksātnespējas administratora Sprūda drošības naudas izcelsmē

1 komentārs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtējis maksātnespējas administratora Māra Sprūda drošības naudas izcelsmi, taču neuzskata par nepieciešamu veikt kādus īpašus pasākumus, to otrdien, 6. martā, Saeimas deputātiem pavēstīja KNAB šefs Jēkabs Straume.

Birojam un arī policijai ir visa informācija saistībā ar šiem līdzekļiem un to izcelsmi. Gadījumā, ja kādas nelikumības tomēr atklāsies, tikšot veikti atbilstoši pasākumi.

KNAB darbinieki uz Saeimu bija devušies, lai atskaitītos par pagājušajā gadā paveikto, tomēr deputātu jautājumi skāra arī pēdējo nedēļu aktualitātes, tostarp par pusmiljona eiro lielo drošības naudu, kas samaksāta, lai brīvībā tiktu maksātnespējas administrators Māris Sprūds.

Mediji vēsta, ka drošības nauda, ko iemaksājis Sprūda brālis Kristaps, iespējams, nāk no kukuļošanā apsūdzētā igauņu miljonāra Oļega Osinovska. KNAB šefs uzsver, ka viņa vadītā iestāde šo jautājumu skatījusi kopā ar Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi, bet nekāda tūlītējā rīcība nav veikta. Tā gan neesot izslēgta nākotnē.

Tikmēr politiķi, kas otrdien noklausījās KNAB atskaiti par paveikto, šķiet, beidzot ar iestādes darbu ir apmierināti. Arī nevalstiskās organizācijas, kam bija samilzis konflikts ar iepriekšējo KNAB šefu, šķiet tagad ar biroja vadības darba stilu ir apmierinātas, tomēr uzskata, ka iestādei jāuzlabo darba rezultāti.

KNAB šefs gan paziņojis, ka svarīgākais nav ierosināto krimināllietu daudzums, bet gan to saturs.

1 komentārs