KNAB miljons eiro kukuļa lieta: Jurašs uzskata, ka Ģenerālprokuratūra piesedz Streļčenoka bezdarbību

0 Komentāru
KNAB miljons eiro kukuļa lieta: Jurašs uzskata, ka Ģenerālprokuratūra piesedz Streļčenoka bezdarbību

Ģenerālprokuratūra nav saskatījusi pārkāpumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Jaroslava Streļčenoka darbībā, pārbaudot bijušā biroja izmeklētāja Jura Juraša miljons eiro kukuļa lietu. Juraša ieskatā, Ģenerālprokuratūra faktiski piesedz Streļčenoka bezdarbību smaga nozieguma atklāšanā.

Kādreizējam KNAB Operatīvās izstrādes nodaļas vadītājam un Uģa Magoņa kukuļošanas lietas organizētājam Jurašam miljons tika piedāvāts, lai mīkstinātu apsūdzības pantu potenciālajam kukuļa devējam – Igaunijas bagātākajam cilvēkam Oļegam Osinovskim.

Par notikušo Jurašs pērn rudenī informēja savu priekšnieku Streļčenoku. Taču, tā kā izmeklēšana nenotika, viņš lūdz Ģenerālprokuratūrai veikt pārbaudi par Streļčenoka bezdarbību. Tā beidzot noslēgusies.

Sašutumu par ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera lēmumu neslēpj Jurašs, kurš apgalvo, ka neviens no KANB gada laika viņam nav paprasījis, kas kukuli solījis.

Tikmēr Kalnmeiers liek saprast, ka Jurašs ilgstoši pats nav sadarbojies ar KNAB, nenosaucot kukuļa solītāja vārdu, tādējādi, iespējams, mēģinot piesegt sev labi zināmus cilvēkus.

Foto

Video

0 Komentāru