Komentāri

Cīņā par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka krēslu iesaistījušies deviņi pretendenti. Tieši tik pieteikumu saņemts konkursā uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatu.

Šodien konkursa komisija sanāca uz pirmās kārtas sēdi, lai sāktu vērtēt pretendentu atbilstību noteiktajām prasībām. Sākumā formālajām prasībām – izglītība, valodu prasmes, darba pieredze.

Nākamie soļi atkarīgi no drošības iestāžu veiktajām pārbaudēm, lai noteiktu pretendentu atbilstību pārējām likumā noteiktajām prasībām. Personu vārdi, kas pieteikušies vadīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, atklāti netiek, arī jomas, kuras šie pretendenti pārstāv. Iepriekš gan premjers, pirms noslēdzās pretendentu pieteikšanās, izteicās, ka esot “indikācijas”, ka konkursā varētu būt pieteikušies arī kandidāti no tiesībsargājošajām iestādēm.

Tāpat konkursa komisijas vadītājs neatklāj, vai Saeimas veiktie likuma grozījumi, atceļot iestādes vadītājam noteikto prasību par trīs gadu pieredzi vadošā amatā, ļāvis pretendentu loku paplašināt. Konkursa komisija uz nākamo sēdi paredzējusi sanākt pēc pusotra mēneša – 25. maijā.

Atgādinām, ka pirmais konkurss uz KNAB priekšnieka amatu tika izsludināts jau pērnā gada nogalē, taču izgāzās. Tajā pieteikumus iesniedza desmit pretendenti, tomēr komisija atzina, ka neviens no viņiem, tostarp bijušais KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks, nav virzāms uz konkursa otro kārtu.

Lasi vēl