KNAB gada beigās prēmijās izmaksā vairāk nekā 20 tūkst., VID – vairāk nekā 29 tūkst. eiro

8 komentāri
KNAB gada beigās prēmijās izmaksā vairāk nekā 20 tūkst., VID – vairāk nekā 29 tūkst. eiro

Atsevišķas valsts iestādes Ziemassvētkos iepriecinājušas savus darbiniekus ar motivācijas piemaksām un naudas balvām, raksta Latvijas Avīze.

Ekonomikas ministrija saskaņā ar likumu un Iekšējās kārtības noteikumiem decembrī motivācijas piemaksu 20 – 30% apmērā no mēnešalgas piešķīrusi 31 ministrijas darbiniekam. Vēl lielāka prēmija – 70 – 100% no mēnešalgas piešķirta trim darbiniekiem.

KNAB prēmijās – vairāk nekā 20 tūkstoši eiro

Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) prēmijas tiek paredzētas “par pašaizliedzīgu vai drošsirdīgu rīcību, veicot amata pienākumus, kā arī par kāda nozieguma novēršanu vai atklāšanu, kas radījis vai varētu radīt būtisku kaitējumu”.

KNAB prēmijas par papildu pienākumu veikšanu izmaksātas 14 darbiniekiem – kopumā 1010 eiro. Savukārt par personisko darba ieguldījumu un darba kvalitātes piemaksu saņēmuši 112 biroja darbinieki – kopumā 20 773 eiro.

VID trim cilvēkiem kopumā piešķir 29 tūkst. eiro

Valsts ieņēmumu dienests (VID) aizvadītā gada nogalē ir izmaksājis prēmijas trim Muitas policijas pārvaldes amatpersonām par profesionālu rīcību, kuras rezultātā 2016. gadā aprīlī tika atklāta liela daudzuma kokaīna kontrabanda. Jāatgādina, ka tika aizturētas vainīgās personas un izņemti 43 kilogrami kokaīna. Trim darbiniekiem izmaksāti 29 419 eiro. Citas prēmijas 2016. gadā nebija paredzētas.

Deputātiem likums liedz tikt pie prēmijām

Tikmēr vairākums mediju aptaujāto ministriju un valsts pārvaldes iestāžu apgalvo, ka vismaz decembrī nekādas prēmijas neesot maksātas. Tāpat arī Saeimā neesot prakses gadu nogalēs darbiniekiem izmaksāt gada prēmijas, piemaksas vai naudas balvas, un arī šogad nekas tāds neesot bijis. Savukārt, deputātiem likums vispār neparedz iespēju tikt pie prēmijām.

Pēdējos gados valsts pārvaldē kopumā izdevumi prēmijām un naudas balvām jūtami pieauguši. Pēc Valsts kontroles (VK) apkopotajiem datiem, 2013. gadā ministrijas un citas valsts iestādes šiem mērķiem kopumā iztērēja 11,1 miljonu eiro, 2015. gadā – prēmijās “aizgāja” jau vairāk nekā 18 miljoni eiro. To, vai šī tendence būs turpinājusies 2016. gadā, varēs uzzināt tuvākajos mēnešos, VK pabeidzot savas revīzijas, raksta Latvijas Avīze.

8 komentāri