KNAB darbinieki ieradušies Rīgas brīvostas pārvaldē, bet kratīšanu neesot veikuši

1 komentārs

Turpinot pēdējo mēnešu aktivitātes, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvji ceturtdien, 7. februārī, ieradās Rīgas brīvostas pārvaldē. 

Viesošanās iemesls gan nav zināms, taču neoficiāli izskan, ka tas varētu būt saistīts ar Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) iepriekšējo dzīvesbiedri, kura ostā strādāja par padomnieci.

KNAB pēdējā laikā darba pilna rokas, un tā darbības plašu atspoguļotas medijos. Ceturtdiena nebija izņēmums, un biroja darbinieki ieradās Rīgas brīvostas pārvaldē.

Kratīšana ostas pārvaldē gan neesot veikta. Ostas pārstāvji tiesībsargājošo viesu klātbūtni raksturoja kā “sadarbības vizīti”, kurā biroja darbinieki veikuši izziņas darbu.

TV3 Ziņas: Jums tā bieži nāk tiesībsargājošās iestādes uz sadarbības vizītēm?

Rīgas brīvostas pārstāve Inga Šaboviča: Tas nav bieži, bet tas ir noticis un notiek, un šīm iestādēm ir tiesības un pienākums veikt izzinošo darbu. To viņi arī dara.

Arī paša KNAB pārstāvji bija visai skopi komentāros, kāpēc nolemts ceturtdien ciemoties ostas pārvaldē.

“KNAB apstiprina, ka 7. februārī veic savu darbu Rīgas brīvostas pārvaldē. KNAB darbā ietilpst ne tikai procesuālu darbību veikšana, tai skaitā personu aizturēšana, kratīšana, bet arī dažādas citas darbības, piemēram, dokumentu pieprasīšana un izpēte, amatpersonu iztaujāšana,” norādīja KNAB.

TV3 Ziņu rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka tieši atsevišķi dokumenti, darba līgumi bija KNAB vizītes mērķis. Laikraksts “Diena” vēsta, ka tas varētu būt saistīts ar Rīgas mēra Nila Ušakova bijušo sievu  – Jeļenu Ušakovu. Viņa pirms vairākiem gadiem kļuva par ostas toreizējā pārvaldnieka Leonīda Loginova padomnieci.

Kāpēc KNAB darbinieki izvēlējas ar dokumentiem iepazīties klātienē, nevis vienkārši sūtīt ostas pārvaldei oficiālu informācijas pieprasījumu, patlaban nav skaidrs.