KNAB ceļ apsūdzību pret atstādināto tiesnesi Orniņu par neizpaužamu ziņu atklāšanu un kukuļa pieņemšanu

1 komentārs
KNAB ceļ apsūdzību pret atstādināto tiesnesi Orniņu par neizpaužamu ziņu atklāšanu un kukuļa pieņemšanu
Edijs Pālens / LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis sākt kriminālvajāšanu pret atstādināto Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāju Aiju Orniņu par neizpaužamu ziņu atklāšanu un koruptīvu rīcību.

KNAB kriminālvajāšanu lūdzis sākt Ģenerālprokuratūrai. Tāpat lūgts apsūdzēt kādu privātpersonu.

Neminot vārdus, KNAB norāda, ka krimināllietā iegūtie pierādījumi norāda uz tiesas priekšsēdētājas prettiesisku rīcību – neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu plašsaziņas līdzekļa pārstāvim un privātpersonas piedāvāta kukuļa pieņemšanu 5000 eiro apmērā.

Vienlaikus KNAB rosina saukt pie atbildības privātpersonu par kukuļa piedāvāšanu tiesas priekšsēdētājai par trešajai personai vēlamu tiesneses rīcību saistībā ar civillietas izskatīšanu.

Jau ziņots, ka pagājušā gada oktobra sākumā KNAB sāka kriminālprocesu pret tiesnesi, un tajā Orniņai ir piemērots aizdomās turētā statuss. Šis process bija saistīts ar uzņēmēju Jūliju Krūmiņu, pret kuru birojs arī sācis divus kriminālprocesus.

Kā iepriekš skaidrojusi tiesnese, minētajā lietā viņai tiek inkriminēta neizpaužamu ziņu izpaušana un “piedāvājuma pieņemšana” no Krūmiņa.

Vaicāta, vai kriminālprocess saistīts ar kādu konkrētu lietu, kas bija pie viņas izskatīšanā, Orniņa sacīja, ka tā neesot, turklāt viņa uzsvēra, ka Krūmiņu pazīst jau ilgus gadus un uzņēmējs nekad nav viņai piedāvājis kādus materiālus labumus, līdz ar to viņa nekad tādus nav varējusi pieņemt.

 

Orniņa no amata ir atstādināta un šobrīd strādā Tiesu administrācijā (TA) par vecāko referenti.

1 komentārs