KNAB aizdomas par Ventspils pašvaldības 50 000 eiro izmantošanu privātu vajadzību nodrošināšanai

1 komentārs
KNAB aizdomas par Ventspils pašvaldības 50 000 eiro izmantošanu privātu vajadzību nodrošināšanai
REINIS HOFMANIS, F64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) ir aizdomas, ka Ventspils pašvaldības līdzekļi, iespējams, izmantoti privātu vajadzību nodrošināšanai un pašvaldībai kopumā varētu būt nodarīti vismaz 50 000 eiro liels kaitējums.

Trešdien KNAB iepriekš sāktā kriminālprocesā veica kriminālprocesuālās darbības Ventspils pašvaldībā, tostarp Ventspils domē. Darbības veiktas saistībā ar aizdomām par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, aģentūru LETA informēja KNAB.

KNAB no vairākiem avotiem saņēma informāciju par to, ka Ventspils pašvaldības līdzekļi, iespējams, izmantoti neatbilstoši pašvaldības pamatfunkciju veikšanai, proti, privātu vajadzību nodrošināšanai.

Ņemot vērā, ka šo informāciju bija iespējams pārbaudīt tikai ar kriminālprocesuālām metodēm, KNAB pagājušā gada 31. augustā sāka kriminālprocesu par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisīja smagas sekas.

Trešdien KNAB Ventspils pašvaldībā, tostarp domē, veica kriminālprocesuālās darbības, taču tās nebija kratīšanas.

Patlaban kriminālprocesā vienai personai ir tiesības uz aizstāvību. Nevienai personai šajā kriminālprocesā nav piemēroti drošības līdzekļi.

KNAB norāda, ka iespējamā noziedzīgā nodarījuma dēļ pašvaldībai varētu būt nodarīts vismaz 50 000 eiro mantisks kaitējums.

Lai neietekmētu pirmstiesas izmeklēšanu, KNAB plašāku informāciju par kriminālprocesu patlaban nevar sniegt.

Ventspils domē trešdien aģentūrai LETA apgalvoja, ka šīs KNAB darbības nav saistāmas ar 22. februārī Rīgas apgabaltiesas pirmās instances spriedumu domes priekšsēdētājam Aivaram Lembergam (“Latvijai un Ventspilij”).

“Lai neietekmētu izmeklēšanas gaitu, Ventspils pilsētas dome šajā procesa stadijā plašākus komentārus nesniedz,” teikts domes paziņojumā.