2 komentāri

Drošības policijai vēl nav aizdomās turamo lietā par valsts karoga zaimošanu. Izmeklēšana par notikumu, kad uz bruģa Rīgā Barona ielā tika pielīmēts un nomīdīts Latvijas karogs, uzsākta pirms pāris nedēļām. 

Novembra beigās Ainis Sproģis sociālajos tīklos publicēja fotogrāfiju, kur redzams, ka Rīgā, Krišjāņa Barona ielā uz bruģa pielīmēts un sabradāts Latvijas karogs. Ātri vien šī ziņa pāršalca medijus. Taču liels bija Aiņa pārsteigums, kad pagājušajā nedēļā, dienu pēc tam, kad viņš kā liecinieks bija devies uz pārrunām Drošības policijā, Ainis saņēma vēstuli, kurā tā pati izmeklētāja viņu aicināja ierasties uz pratināšanu kā personu, pret kuru ierosināts kriminālprocess.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ainis Sproģis:
Karogs man ir Latvijas svētums. Latviešu valodu, karogu – es līdz kaulam mīlu to visu un, ja redzu, ka Latvijas karogs tiek mīdīts ar kājām, mans pienākums ir ziņot policijai un es to izdarīju, bet tagad man tāda sajūta rodas, ka viņi cenšas vainot mani.

Tikmēr Drošības policija sākotnēji notikušo nevēlējās komentēt, jo kriminālprocesā turpinās izmeklēšana, bet vēlāk atzina, ka noticis pārpratums.

Drošības policija:
Tā bija tehniska kļūme, par ko procesa virzītājs Sproģa kungam piezvanīja, informēja un atvainojās par notikušo pārpratumu, bet vēlreiz uzsveru: viņam ir liecinieka statuss un šobrīd nav pamata uzskatīt, ka to varētu mainīt.

Sīkāk šo lietu Drošības policija nekomentē, taču atzīst, ka aizdomās turamā joprojām nav.

Pēdējā laikā izskanējušas vairākas lietas saistībā ar valsts karoga zaimošanu – valsts svētku nedēļā internetā bija izplatīts attēls, kur sarkanbaltsarkano simbolu nēsāšana nodēvēta par sērgu – arī to, kāda ir virzība šajā lietā, drošībsargi nekomentē.

Tikmēr janvāra beigās uz tiesas sola nāksies sēsties Jevgeņijam Osipovam, kurš sociālajā tīklā Facebook publicēja meitas fotogrāfiju ar sarkanbaltsarkanu lentīti rokās, nodēvējot to par ”dīvainu puvušu asiņu krāsas lentīti”. Sākotnēji Drošības policija pārkāpumu nesaskatīja, tomēr izmeklēšanas gaitā secināja, ka likums ir pārkāpts.

Drošības policija:
Ja karogs tiek izmantots dekoratīvos nolūkos, tad tam arī ir tāda pati aizsardzība kā valsts karogam tradicionālā izpratnē.

Drošības policijas lietvedībā kopš 2005. gada bijušas 11 lietas saistībā ar valsts simbolu zaimošanu, visbiežāk pārkāpēji savu nepatiku vērsuši pret karogu. Kriminālvajāšanai nosūtītas sešas lietas, 2 gadījumos lietas nodotas valsts policijai, jo konstatētas cita noziedzīga nodarījuma pazīmes, bet 3 lietas izbeigtas.

Krimināllikums valsts simbolu zaimošanu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.

TOP komentāri

  • roberts
  • Jjjk
    0 0 0

    Jjjk

    Tikai atvainojas pilnigs murgs bija jaizmaksa kompensacija vismaz3000 euro un jaatlaiz no darba , murgs tas valsts iestades mums darba atlaiz ja pat esi ne ta uz klientu paskatijies , klients uzraksta sudzibu un darbs zaudets , bet te generati pa tel atvainojas nav brinums ,ka valsts iet uz nekurieni , tunaju par to ka nekam nav naudas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl