Klimata aktīvisti atkal bloķē ceļus Londonā

0 Komentāru
Klimata aktīvisti atkal bloķē ceļus Londonā
REUTERS/SCANPIX

Aptuveni 50 klimata aktīvisti Londonā pirmdienas rītā nobloķējuši satiksmi četrās vietās un iesaistījušies sadursmēs ar autovadītājiem.

Demonstrācijas organizēja kustība “Insulate Britain”, kas līdzīgus protestus rīko jau četras nedēļas.

“Insulate Britain” pieprasa valdībai nodrošināt pienācīgas darbavietas simtiem tūkstošiem cilvēku, lai būtu iespējams nosiltināt mājas, kas rada vislielāko oglekļa emisijas samazinājumu. Kustība vēlas panākt, lai līdz 2030. gadam tiek nosiltināti 29 miljoni māju.

Nepatīkams incidents izcēlās Blekvola tunelī, kur protestu dēļ kāda sieviete nespēja nokļūt slimnīcā, kur ar ātro palīdzību tika nogādāta viņas māte.

“Viņa atrodas ātrās palīdzības mašīnā, viņa dodas uz slimnīcu Kenterberijā, vai jūs domājat, ka esmu stulba? (..) Man jātiek uz slimnīcu, lūdzu palaidiet mani garām. Tas nav normāli (..) Kā jūs varat būt tik savtīgi?” sacīja sieviete. Protestētāji ar viņu runāja mierīgi, taču atteicās palaist garām. Incidentu iemūžināja radiostacija LBC.

Tikmēr uz Vandsvorta tilta autovadītāji centās padzīt aktīvistus no ceļa, lai garām varētu pabraukt ātrās palīdzības mašīna, liecina video, ar kuru dalījies radio “TalkRadio”.

“Insulate Britain” aktīvisti iepriekš nobloķējuši Londonas apkārtceļu M25 un automaģistrāli M4, kā arī Duvras ostu.

Taču valdība pagājušajā nedēļā panāca aizliegumu “Insulate Britain” aktīvistiem traucēt satiksmi un piekļuvi automaģistrālēm un lielajiem A kategorijas ceļiem Londonā un tās apkārtnē.

Visiem, kas pārkāps šo aizliegumu, draud ieslodzījums vai sodanauda.
0 Komentāru