Komentāri

Klavieres, kuras spēlē nevis ar pirkstiem, bet smadzeņu radītajiem beta viļņiem – šis ir tikai viens no daudzajiem interaktīvās mākslas objektiem, kurus ikviens interesents varēs apskatīt un izmēģināt kultūras centra “Rixc” veidotajā virtuālās realitātes festivālā.

Festivālu ceturtdien Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā atklās ar Vācijas mākslinieku Monikas Flaišmanes un Volfganga Štrausa lekciju par pārmaiņām virtuālo tehnoloģiju mākslā pēdējo 30 gadu laikā. Tieši moderno tehnoloģiju straujā attīstība kalpojusi par iedvesmu daudzu mākslinieku fantāzijas lidojumam, sevišķi tādēļ, ka tehnoloģiju bumu pavada plašas diskusijas ne tikai par ieguvumiem, bet arī par tā ēnas pusēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ceturtdienas vakarā “kim?” laikmetīgās mākslas centrā atklās izstādi “Virtualitāte un realitāte”. Pasākumā uzstāsies mūziķis Deivids Rotenbergs no ASV un būs apskatāmi 25 mākslinieku darbi. Viens no interesantākajiem izstādes objektiem ir pašmāju mākslinieces radītā interaktīvā skaņas skulptūra.

Gunta Dombrovska
JAUNO MEDIJU MĀKSLINIECE

Man uz galvas ir elektroencologrāfijas uztvērējs, kas uztver smadzeņu viļņus. Šajā brīdī viņa uztver beta viļņus, kas atbild par koncentrēšanos, domāšanu. Kad signāls tiek uztverts, tiek atskaņotas skaņas.

Pasākuma kulminācija būs piektdien un sestdien, kad Mākslas muzejā un Mākslas akadēmijā norisināsies festivāla konference – diskusija par digitālo mākslu virtuālās realitātes laikmetā, pulcējot vairāk nekā 80 dalībniekus no 60 universitātēm, mākslas institūcijām un 30 valstīm.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl