Klāt rudens brīvlaiks! Kā to pavadīt radoši?

Pievienot komentāru

Sācies skolēnu rudens brīvlaiks. Skolēnu prieks par brīvdienām reizēm mijas ar vecāku bažām par to, kā šo nedēļu pavadīt saturīgi.

Brīvlaikā skolēnam ir gan jāatpūšas, gan laiks jāpavada interesanti un radoši. Būtiska loma tajā, protams, ir arī vecākiem. Kā saka paši bērni, šajā brīvlaikā obligāti ir jāizguļas, jāiziet ārā un jāiemācās kaut kas jauns.

Kamēr skolās valda klusums, aktīva darbība ir zinātkāres centros “Zinoo”, Rīgā, Liepājā un Daugavpilī, kur katrai dienai sagatavota sava programma – elektrorobotu, anatomijas, ķīmijas, kriminālistikas un citas tematiskās dienas.

Piemēram, skolēni no vecu un nelietojamu ierīču detaļām rada robotus – vaboles. Šī ir viena no idejām, ko piedāvā nodarbību vadītājs Kārlis, – paskatīties, kas atrodas mājās, iziet dabā un izpausties radoši.

Kārlis Kristiāns Kriņģelis
Zinātkāres centra “Zinoo” nodarbību vadītājs

Tāpēc mēs piedāvājām tādu ļoti feinu raidījumu bērniem “Zin Zinoo”, kur atrodami ļoti daudz eksperimentu, ko var ar dažādiem mājas sadzīves priekšmetiem. Tā kā, ja viss brīvlaiks ir brīvs un neesat šeit, varat mierīgi skatīties raidījumu un to eksperimentu mājas paši taisīt.

Zinātkāres centra darbinieki novērojuši, ka tieši praktiskā darbošanās, eksperimentēšana ir tas, kas bērnus aizrauj un ieinteresē visvairāk. Vislielākā interese šajā nedēļā ir par ķīmijas un kriminālistikas dienām, nezūdoša popularitāte ir robotikai.

Simona Ruska

Bērniem visvairāk interesē tas, ka viņi var paši darboties un paši kaut ko radīt. Tas nav, ka mēs apgūstam teoriju caur grāmatām, sākumā nodarbību vadītājs pastāsta par to, un viņi paši var darīt. Un tad dienas garumā izveido kaut ko savu un paņemt līdz uz mājām.

Lielāka daļa bērnu un jauniešu ierodas ar vēlmi darboties, izzināt un eksperimentēt, tomēr netrūkst arī to, kuri sākumā negribīgi iesaistās nodarbībās un labprātāk brīvdienās darītu neko, tāpēc būtiska loma ir arī vecākiem, kuriem jāļauj bērnam gan atpūsties, gan jāveicina interese laiku pavadīt jēgpilni un interesanti.