Klāt lielais pārbaudījums dejotājiem – sākušās Dziesmu un deju svētku skates

1 komentārs

Šajā nedēļas nogalē sākušās Dziesmu un deju svētku skates – laiks, kad tiek pārbaudīta kop-repertuāra apguve un noskaidroti svētku dalībnieki. Vērtēšana turpināsies katru nedēļas nogali līdz pat aprīļa beigām.

Kā ierasts, pirmos vērtē dejotājus. Atšķirībā no pašiem Dziesmu un deju svētkiem, skates vienmēr ir bijušas satraucošs notikums. Un šogad, kad svētki notiks valsts simtgades zīmē – jo īpaši. Piemēram, dejotāji savā starpā sacenšas ne vien par iespējami augstāko punktu skaitu un attiecīgi – labākajām vietām, kur dejot lieluzvedumā, bet arī par dalību kā tādu skatuvisko deju koncertā ”Vēl simts gadu dejai”. Tajā akceptēs tikai pašus labākos.

Lai gan jau kopš 1998. gada nevienam dalība svētkos netiek liegta, aizvien skatēs turpina virmot satraukums. Dejotāji gan atzīst, ka tas pat ir labi, jo tiek piešķirts sacensību gars, kas mudina dejot ar pilnu atdevi.

Citi par rezultātu gan tik ļoti nedomā, bet vairāk izbauda pašu dejošanu un kopā būšanu.

Kārlis
dejotājs

Liels uztraukums. Ļoti liels uztraukums. Viegli jau nav, diezgan liela slodze, bet kaut kāds prieks no dejošanas, lepnums ir arī no tā.

Skatēm un deju svētkiem gatavošanās notiek jau vairāk nekā gadu, tomēr pēdējo mēnešu mēģinājumi bijuši tie intensīvākie.

Jānis Ērglis
TDA “Teiksma” mākslinieciskais vadītājs

Nebūs melots, ka ”Teiksma” arī mēģina nedaudz vairāk nekā ikdienā. Un tāpat arī deju kolektīva dalībnieki ir uztraukušies sākot ar mazākajiem, līdz pat pašiem lielākajiem un vidējās paaudzes kolektīviem. Visi apzinās, cik svarīgs ir šis notikums un vienmēr jau gribas parādīt sevi no labākās puses.

Pirmie žūrijas priekšā gan stājās paši mazākie svētku dalībnieki, arī viņiem lieluzvedumā atvēlēta sava loma.

Kopumā šogad žūrijai jāvērtē lielākais dejotāju skaits deju svētku pastāvēšanas vēsturē – teju 19 000. Deju lieluzveduma ”Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs atzīst, ka nāksies kārtīgi palauzīt galvu, kā visiem dāvāt iespēju dejot.

Jānis Purviņš
Deju lieluzveduma “Māra Zeme” mākslinieciskais vadītājs

Virsvadītājam ir vienkārši jāmēģina meklēt risinājumus, kā tas ir iespējams, veidojot lielos rakstus, paralēllaukumā esot vairākiem kolektīviem vai kā savādāk. Tā kā tas noteikti būs liels izaicinājums.

Purviņš arī norāda, ka šogad skatēm pieteicies rekordliels skaits latviešu deju kolektīvu no citām pasaules valstīm, viņi savu sniegumu nofilmējuši speciāli žūrijas vērtējumam.

Jāpiebilst, ka skates bez maksas apmeklēt un tādējādi ielūkoties Dziesmu un deju svētku gatavošanās procesā var ikviens interesents.

 

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl