Komentāri
Klāt 1. septembris! Mācību gaitās dosies vairāk nekā 200 000 skolēnu
Dmitrijs Suļžics / f64

Daudziem šī ir gan satraukumu pilna, gan arī svētku diena. Uz skolu šodien dosies vairāk nekā 214 000 skolēnu, un aptuveni 29 000 skolotāju sāks jaunu darba cēlienu.

Skolēnu skaits šogad ir nedaudz palielinājies – par 3%, un tā ir laba ziņa valstij. Pirmo reizi mūžā uz mācībām šodien dosies 19 000 pirmklasnieku – un tieši šiem bērniem un viņu vecākiem šī diena ir īpaši satraucoša. Nepilniem 13 000 divpadsmitklasnieku šogad skanēs pēdējais skolas zvans. Savukārt 80 000 studentu šodien dosies uz kādu no 55 augstskolām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šajā mācību gadā durvis vērs 776 skolas, kas ir par 14 mazāk nekā pirms gada. Reorganizāciju piedzīvojušas 19 skolas, bet sešas skolas ir slēgtas.

Šogad ieviestas vairākas izmaiņas. Visi 12. klašu skolēni pavasarī eksāmenus kārtos tikai vienā – latviešu – valodā. Bet 100 skolās pilotprojekta veidā tiks ieviests jauns mācību saturs. Tikmēr gandrīz 160 skolās trešo gadu turpināsies digitālo prasmju apguve jau no pamatskolas pirmajām klasēm.

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl