3 komentāri

Sestdien, 27. februārī, Rīgā notika bēgļu atbalstam veltīts gājiens, kurā pulcējās vairāki desmiti aktīvistu. Lai gan sanākušie bija miermīlīgi noskaņoti un bruņojušies vien ar košiem plakātiem, viņus visādi centās provocēt antiglobālisti, pat veidojot dzīvo ķēdi gājiena bloķēšanai. Paredzot sadursmes, bija mobilizēti iespaidīgi policijas spēki.

Par spīti antiglobālistu provokācijām, bēgļu atbalsta gājiens noritējis bez sadursmēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par tikšanās vietu bēgļu atbalstītāji bija izvēlējušies Raiņa pieminekli Esplanādē. Īsi pirms pusdienlaika tā pakājē vēl notika pēdējie sagatavošanās darbi, lai precīzi divpadsmitos aktīvisti varētu doties ceļā. Viņus pie pieminekļa jau gaidīja antiglobālistu pārstāvji, kuri savu žulti izgāza garos monologos.

“Kārtīgs saimnieks pateiktu – sniega kaudzes notīriet, viņš nepieļautu.. izbeidziet piketus! Ja tauta dzīvo zem iztikas minimuma, neviens nedrīkst nākt patvērumā iekšā,” pauda kāda pret bēgļiem noskaņota kundze.

Paredzot līdzīgas sadursmes, policija bija mobilizējusi lielu skaitu papildspēku. Organizatori centās uzrunāt policistus, cerot, ka izdosies apklusināt klaigātājus, taču nesekmīgi.

Gājienu rīkoja Facebook domubiedru grupa Gribu palīdzēt bēgļiem. Viņi atgādināja, ka šī gada pirmajās sešās nedēļās jau noslīkuši vairāk nekā 400 cilvēki, tāpēc gājiena priekšgalā tika nesta simboliska laiva.

“Iemesls, kāpēc to darām, ir tas, ka tagad daudzi dehumanizē bēgļus. Tā ir retorika, ka jāslēdz robežas, ka ir pieplūdums.. tā ir tā retorika, kas uztrauc,” pauda bēgļu atbalstītāja. “Cilvēki bēg no kara. Tas nav, kā mēģina parādīt, – ka viņi ir ekonomiskā labuma meklētāji. Nav grūti palīdzēt tiem pārsimts cilvēkiem, ko Eiropa vēlas mums piešķirt,” pauda kāda cita “par” bēgļu akcijas dalībniece.

Foto:

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • Bārts Simpsons
  +4 +4 0

  Bārts Simpsons

  Es sim dumjajam zostinam novelu izbaudit visu lielo laimes mekletaju milestibu...
 • Bārts Simpsons
  +3 +3 0

  Bārts Simpsons

  Kas parkapj beglu tiesibas un kadas? Manuprat begliem ir tikai tiesibas un nekadu pienakumu jo uzvedas ne ta ka nelaime nokluvusi cilveki bet gan ka traki zveri un ar savu ricibu pierada ka nav nekadi begli bet gan varvari paraziti .Neviens vinus ura nedzen , ta ir so laimes mekletaju izvele .no bumbam var patverties ari kaiminu zemes vai ari cinities pret agresoriem kas iebrukusi milota dzimtene nevis gaidit kamer asv nodibinas demokratiju . Latvija nevienam nedrikst liegt palidzet kam vien grib personigi bet nekada gadijuma piespiedu karta uz valsts rekina .Tiesi tapat ka tas ir asv .
 • Linda
  +1 +1 0

  Linda

  Nesaprotu ko tie pajolini welcometaji Raini savas stulbibas iepin.Nabadzins ja varetu celties no kapa sasautu tam baram sali pakalas.
  Un kads vins bija beglis...dzivoja ireta maja Sveice ,pastaigajas ar savu kundziti vakaros gar ezeru,smalki gerbusies.Dzivoja bez bedu, uz sava rekina!!!!Neubagoja,pabalstus nediedeleja,sieviskus netrenkaja,nezaga,neslepkavoja.Tur neviens pat nezinaja,ka vins ir trimda....
  Kur tie pajoli saskata lidzibu???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl