Komentāri

Sirds ķirurģijas centra vadītājs profesors Romans Lācis, kurš pirms 13 gadiem veica pirmo sirds transplantāciju Latvijā, uzskata, ka viņa darbs ir ne tikai atbildīgs, bet reizē arī cēls un simbolisks, jo ne velti taču sakām, ka mīlam kādu no visas sirds.

Profesora vārds ir saistīts ar pašu pirmo sirds transplantāciju Latvijā, kas tika veikta pirms 13 gadiem, taču pavisam nesen – pirms dažām nedēļām – viņa vadībā pirmo reizi sirds transplantācija tika veikta arī bērnam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā kopš 2002. gada Latvijā ir veiktas 20 sirds transplantācijas. Ik gadu Romana Lāča vadītajā Sirds ķirurģijas centrā tiek veikts vairāk nekā tūkstoš operāciju. Par izcilu ieguldījumu kardioķirurģijas attīstībā Romans Lācis saņēmis Stradiņa balvu, viņš ir arī Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks.

Skaties foto:

Skaties video!

Skaties pilno interviju:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl