Ķirsis: Rīgas sabiedriskajā transportā pašvaldības piešķirtās atlaides novembra vidū atjaunos tikai vakcinētajiem

1 komentārs

Laikā no 21.oktobra līdz 15.novebrim Rīgas sabiedriskajā transportā atceltās visas pašvaldības piešķirtās atlaides braukšanas biļešu iegādei novembra vidū atjaunos tikai pret Covid-19 vakcinētajiem, savukārt nevakcinētajiem biļetes joprojām būs jāiegādājas par pilnu cenu, intervijā TV3 ziņu raidījumam “900 sekundes” sacīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks (JV) Vilnis Ķirsis.

Lasi vēl: Atceļ Rīgas sabiedriskajā transportā pašvaldības piešķirtās atlaides

Viņš teica, ka laikā no 21.oktobra līdz 15.novebrim, kamēr ir spēkā pastiprinātie drošības noteikumi, Rīgas sabiedriskajā transportā atceltas visas pašvaldības piešķirtās atlaides braukšanas biļešu iegādei visām pasažieru kategorijām, bet pēc šī perioda tās atjaunos tikai pret Covid-19 vakcinētajiem.

Tāpat viņš pastāstīja, ka no plkst. 20 līdz plkst. 5 rītā sabiedriskais transports nekursēs, bet līdz plkst. 20 vakarā uzsāktie reisi savu darbu pabeigs un tad tikai nonāks galapunktā. Atsevišķos maršrutos tiks nodrošināta vēlāka sabiedriskā transporta kustība, lai medicīnas personāls var nokļūt mājās, tāpat arī sabiedriskais transports kursēs no lidostas un “Latvijas Televīzijas” ēkas Zaķusalā.

Pēc Ķirša teiktā, ikvienam, kuram nepieciešams nokļūt no darba uz mājām, jāpaspēj iekāpt savā transportlīdzeklī līdz plkst. 20. Kā liecinot pagājušās ziemas pieredze, problēmas līdzīgs transprta kustības grafiks, tiem pārtraucot kursēt stundu pēc veikalu darba laika beigām, nesagādāja un cilvēki tam spēja pielāgoties.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks atzina, lai arī sākas māsējde un liela daļa pakalpojumu pašvaldībā nav pieejami, virkne sociālo pakalpojmu joprojām ir pieejami, kā arī 1. slimnīcā izvietotas papildus gultasvietas Covid-19 pacientu aprūpei, tāpat tiek nodrošināti bērnudārza pakalpojumi, strādā satiksmes vadības centrs, virkne “kritisko” uzņēmumu sniedz pakalpojumus – ūdensapgāde, siltumapgāde. Tāpat pašvaldības policija ir gatava kontrolēt ierobežojumu ievērošanu. Arī pieaugot cilvēku agresijai saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem, jāiesasistās policijai.

1 komentārs