Ķirbis – Latvijas čempions – 232 kilogramus smags!

0 Komentāru
Ķirbis – Latvijas čempions – 232 kilogramus smags!
()

Noskaidroti šā gada lielākie Latvijas ķirbji un uzvarētājs pārspējis visus iepriekšējos rekordus. Ķirbja īpašniece atzīst, ka uzvarētājs varēja būt vēl lielāks.  

Svēršanas finālā zoodārzā piedalījās desmit lielākie šā gada ķirbji, kas atvesti no Skrundas, Jaunokras, Carnikavas, Ādažiem, Grobiņas, Kuldīgas un citām Latvijas pilsētām un novadiem.

Ar katru gadu čempionātā tiek pieteikti arvien vērienīgāki dalībnieki, kas spēkavīriem liek pamatīgi pasvīst. Ģimenes, kas audzē oranžās ogas savu prasmi arvien pilnveido.

Latvijas smagākais ķirbis jau otro gadu pēc kārtas izaudzis Dagdas novadā. Pārspējot visus līdzšinējos rekordus, no Dagdas atvestais uzvarētājs svēra 232 kilogramus.

Ķirbja īpašniece Inna Kozlovska atzīst, ja vien oranžajai ogai būtu izrādīta pienācīga aprūpe uzvarētājs būtu bijis vēl lielāks.

Čempionei piekāpās viņas radiniece – otrās vietas ieguvēja – arī dagdiete Gaļina Kozlovska, viņas izaudzētais ķirbis svēra 179 kilogramus, bet godpilnā trešā vieta tika skrundenieces Dainas Badovskas 174 kilogramus smagajam lolojumam.

Kozlovsku ģimene arī pagājušajā gadā uzvarēja ar 214 kilogramus smagu ķirbi. Jau tradicionāli čempionāta finālisti kļūst par našķi zoodārza iemītniekiem, pirmie šoreiz ķirbi nogaršoja degunlāči.

0 Komentāru