Ķīpsalā uz izstādi pulcējas ķepaiņi un astaiņi

Komentāri
Ķīpsalā uz izstādi pulcējas ķepaiņi un astaiņi
(Foto: LETA)

22. un 23. novembrī izstāžu zālē Ķīpsalā notiek dzīvnieku izstāde, kurā var apskatīt dažādu sugu suņus, kaķus, vistas, fretkas, u.c. dzīvniekus. Tāpat eksperti izstādē var sniegt kādu lietpratējā padomu par mājdzīvnieku veselību, audzināšanu, pārtiku, utt.

Ķīpsalā divās dienās varēs redzēt vairāk nekā 2000 suņu, kuri pārstāvēs turpat 200 šķirnes. Viņu vidū būs Latvijā reti sastopamas suņu šķirnes, kuras mūsu valstī nav reģistrētas un sastopamas vien izstādēs. Proti,Bergāmo aitusuns, Maremmas-Abruco aitusuns, Lapzemes ganusuns, slugi, uc.  Suņus ringos vērtēs eksperti no 8 valstīm – Austrijas, Polijas, Krievijas, Moldovas, Spānijas, Zviedrijas, Slovākijas un Beļģijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Paralēli suņu novērtēšanai, apmeklētāji varēs sekot līdzi Starptautiskajām paklausības sacensībām – vērot gudrus suņus, kuri demonstrēs apgūtās zinības suņu treniņos, gan arī skatīties atraktīvas šķirņu prezentācijas. Ārpusē pie Ķīpsalas izstāžu centra interesentiem būs iespēja pavizināties pat suņu pajūgā.

Savukārt kaķu izstāde divās dienās pulcēs aptuveni 400 četrkājainus dalībniekus. Būs arī viesi no  kaimiņvalstīm Igaunijas un Lietuvas, kā arī Polijas un Baltkrievijas. Murrātāji varēs palepoties ar lepniem cilts dokumentiem vismaz četrās paaudzēs. Par kaķu šķirnēm pastāstīs eksperti no Krievijas, Beļģijas, Zviedrijas un Polijas.

Skatītājus priecēs vēl daudzi citi dzīvnieciņi – kāmīši, jūrascūciņas, žurciņas, garauši truši, papagaiļi un citi dekoratīvie putni.

Tāpat izstādē  būs dzīvnieku barības tirgotāji, veterinārās klīnikas un zāļu tirgotavas, aksesuāru ražotāji un tirgotāji, kas piedāvās visdažādākos dzīvniekiem nepieciešamos aksesuārus, barības un vitamīnus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl