Komentāri
Kiprā un Slovēnijā cilvēki ir vēl eiroskeptiskāki nekā Lielbritānijā
AFP/LETA

Britu izstāšanās sakarā ir dzirdēts daudz bažu par to, ka Lielbritānijas piemēram tagad varētu sekot arī citi. Aptauju dati, starp citu, rāda, ka Lielbritānija nebūt nav eiroskeptiskākā valsts Eiropas Savienībā. Eirobarometra pagājušā gada pētījumi rāda, ka divās jaunajās dalībvalstīs- Kiprā un Slovēnijā- ir vislielākais iedzīvotāju skaits, kuri uzskata, ka viņu valstij būtu labāk (ārpus Eiropas Savienības. Abās šajās valstīs eiroskeptiķi ir pārsvarā.

Apmēram līdzīgi eiroskepses rādītāji kā Lielbritānijā pagājušogad tika fiksēti arī Austrijā un Polijā. Protams, jāpiebilst, ka šī socioloģija vēl automātiski nenozīmē, ka iespējama referenduma gadījumā rezultāts būtu tāds pats… Visaugstākais sabiedrības atbalsts dalībai Eiropas Savienībā ir Nīderlandē.

Eiropas idejas aizstāvji ir pārliecinošā vairākumā arī Lietuvā, Luksemburgā, Dānijā un Vācijā. Tāpat arī Latvijā vairākums iedzīvotāju – 55 procenti – joprojām uzskata, ka valstij ir labāk būt Eiropas Savienībā.

Latvija gan ir eiroskeptiskākā Baltijas valsts, lielāks atbalsts dalībai Eiropas Savienībā ir gan Igaunijā, gan Lietuvā. Vērtējot noskaņojumu kopumā Eiropas Savienībā, jāsecina, ka pērn vienotās Eiropas ideju atbalstīja vairākums – 58 procenti eiropiešu.

Video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl