Kiprā un Slovēnijā cilvēki ir vēl eiroskeptiskāki nekā Lielbritānijā

0 Komentāru
Kiprā un Slovēnijā cilvēki ir vēl eiroskeptiskāki nekā Lielbritānijā
AFP/LETA

Britu izstāšanās sakarā ir dzirdēts daudz bažu par to, ka Lielbritānijas piemēram tagad varētu sekot arī citi. Aptauju dati, starp citu, rāda, ka Lielbritānija nebūt nav eiroskeptiskākā valsts Eiropas Savienībā. Eirobarometra pagājušā gada pētījumi rāda, ka divās jaunajās dalībvalstīs- Kiprā un Slovēnijā- ir vislielākais iedzīvotāju skaits, kuri uzskata, ka viņu valstij būtu labāk (ārpus Eiropas Savienības. Abās šajās valstīs eiroskeptiķi ir pārsvarā.

Apmēram līdzīgi eiroskepses rādītāji kā Lielbritānijā pagājušogad tika fiksēti arī Austrijā un Polijā. Protams, jāpiebilst, ka šī socioloģija vēl automātiski nenozīmē, ka iespējama referenduma gadījumā rezultāts būtu tāds pats… Visaugstākais sabiedrības atbalsts dalībai Eiropas Savienībā ir Nīderlandē.

Eiropas idejas aizstāvji ir pārliecinošā vairākumā arī Lietuvā, Luksemburgā, Dānijā un Vācijā. Tāpat arī Latvijā vairākums iedzīvotāju – 55 procenti – joprojām uzskata, ka valstij ir labāk būt Eiropas Savienībā.

Latvija gan ir eiroskeptiskākā Baltijas valsts, lielāks atbalsts dalībai Eiropas Savienībā ir gan Igaunijā, gan Lietuvā. Vērtējot noskaņojumu kopumā Eiropas Savienībā, jāsecina, ka pērn vienotās Eiropas ideju atbalstīja vairākums – 58 procenti eiropiešu.

Video!

0 Komentāru