Kinologs: Narkotiku iebarošana, apmācot policijas suņus, Latvijā nenotiek

Komentāri

”Narkotikas neviens viņiem nedod. Suņus nepieradina pie narkotiskajām vielām, tas nav mums iespējams un nav arī vajadzīgs,” akcentē Valsts policijas kinologs Egīls Vinogradovs.

Lai arī, dienējot padomju armijā, Valsts policijas (VP) kinologu nodaļas priekšnieks Egīls Vinogradovs ir pieredzējis, ka, apmācot narkotiku meklēšanai, suņiem tiek iebarotas īstas apreibinošās vielas, viņš noliedz, ka šādas metodes tiktu izmantotas Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban suņiem meklēt narkotikas māca ar spēles palīdzību – tās tiek noslēptas suņa mantiņās, stāsta E. Vinogradovs. ”Ja suni apmāca narkotiku meklēšanai, dodot viņam narkotikas, tad suņa darba mūžs ir vien divi gadi, taču mūsu suņi strādā aptuveni desmit gadus,” stāsta kinologs.

Skaties foto:

Visbiežāk dienesta suņiem nākas piedalīties pēdu dzīšanā, piemēram, ja saņemts izsaukums un noziedznieki cenšas aizbēgt no notikuma vietas.

”Mums ir bijusi zādzība no privātmājas. Tur noziedznieki, pagrābuši mantas, skrēja pāri laukam – tas bija tumsā, jau naktī. Mūsu suns gāja pa pēdām un atrada vienu nozagtu priekšmetu – konkrēti tas bija televizors,” stāsta kinoloģe Agnese Petrusēviča.

Rīgā narkotiku meklēšanā, pēdu dzīšanā vai citiem nolūkiem ik dienas regulāri dežurē trīs četrkājainie policijas palīgi, bet kopā Rīgas reģionā drošības struktūrām palīdz vairāki desmiti suņu.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl