Ķīnā ražotās rotās atklāti kancerogēni metāli, kas var izraisīt vēzi; PTAC veic pārbaudes veikalos

5 komentāri

Nēsājot lētas rotaslietas, var nākties dārgi samaksāt ar savu veselību – tā secinājis Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pēc bižutērijas pārbaudēm Latvijas veikalos. Ķīnā ražotās rotās atklāti kancerogēni metāli, kas ilgstošas saskares rezultātā to īpašniekam var izraisīt pat vēzi.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra ziņojums liecina, ka, izlases kārtā pārbaudot 14 rotas lietas dažādos Latvijas veikalos, divos gadījumos nācies pārtraukt bižutērijas tirdzniecību.

Vienā gadījumā tie bija auskari, bet otrā gredzeni, tajos tika pārsniegtas pieļaujamais kadmija daudzums. Lielākās bažas radīja tieši šo auskaru augstais kadmija saturs, kas 170 reizes pārsniedza pieļaujamo normu.

Kadmijs ir bīstams, vēzi izraisošs metāls, kas tiek pievienots tēraudam, lai tas kļūtu elastīgāks un vieglāk apstrādājams, norāda arodslimību speciālists Ivars Vanadziņš.

Kadmiju saturošie auskari tirgoti vairākās Eiropas valstīs, taču tieši pēc Latvijas patērētāju centra ieteikuma tie izņemti no tirdzniecības visā starptautiskajā veikalu ķēdē.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītāja Baiba Vītoliņa norāda, ka uzņēmējiem ir vairāk jāpievērš uzmanība tam, ko viņi importē, it sevišķi lētos Ķīnas izstrādājumus. Tā ir importētāja atbildība, ja iepirktais produkts radīs pircējam kādus veselības vai īpašuma bojājumus.

“Ja es būtu komersants, es domāju, ka viens no mehānismiem varētu būt, ka, ja jau esat redzējis, ka ar piegādātāju bijusi šāda situācija, tad jāpārdomā, vai tas ir pareizais komersants, ar ko sadarboties. Ir testēšanas pārskati, es domāju šī ir informācija, kurai mūsu importētāji nepievērš pietiekami lielu uzmanību. Jo, kurš pirmais importē Eiropas Savienībā, ir atbildīgs par to produktu,” teic Vītoliņa.

Šajā reizē Patērētāju aizsardzības centrs veikalu saimniekiem sodu nav piemērojis, jo tirgotāji labprātīgi izņēmuši no tirdzniecības bīstamās rotas. Šogad Patērētāju aizsardzības centra prioritāte bijusi ķīmisko risku pārbaude dažādās sadzīves precēs. Kopumā secināts, ka atļautais ķīmisko vielu daudzums pārsniegts salīdzinoši nelielā daļā pārbaudīto preču paraugu.

 

TOP komentāri

 • haralds elceris
  +1 +1 0

  haralds elceris

  Ķīnā ražotās rotās atklāti kancerogēni metāli, KURI var izraisīt vēzi, anālфāviti! Izraisīt vēzi var Ķīnā ražotās rotās atklātie kancerogēnie metāli, nevis tas, ka tie atklāti.
 • Spaare
  0 0 0

  Spaare

  Nu neesmu es 100% pārliecināta,ka Tu neesi pircis/pirkusi neko no Ķīnas.
 • kkk
  0 0 0

  kkk

  ķīnas mēsli ir piedirsusies pa visu pasauli un stulbeņi tos pērk....!!!!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl