1 komentārs

Kristīne, kura nu nonākusi visai neapskaužamā situācijā, ar vīru un divus gadus veco bērnu šajā daudzdzīvokļu namā Ķengaragā dzīvo nedaudz ilgāk nekā gadu.  ”Kad pienāca laiks pagarināt līgumu, mēs pamanījām, ka dzīvoklī uz sienām parādījies pelējums no kura bērnam sākās briesmīga alerģija, tādēļ mēs SIA Zemniecība lūdzām kādu citu dzīvokli, jo šajā vairs nevarējām atrasties,” stāsta dzīvokļa īrniece.

Sākumā piedāvāts kāds trīs istabu dzīvoklis citā ēkas korpusā, taču tuvojoties pārvākšanās dienai atklājies, ka konkrētais dzīvoklis tomēr izīrēts kādam citam. Par laimi, apsaimniekotāju pārstāve bijusi pretimnākoša un norunātājā dienā dzīvoklis tomēr atradies. Tajā pašā korpusā, kur ģimene mitinājusies iepriekš.

”Tā, kā bijām jau savākuši visas mantas un sagatavojušies pārvākties, mēs piekritām un ievācāmies 265. dzīvoklī. Kad viņa atnāca pie mums ar līgumiem, dokumenti bija bez direktora paraksta, bez zīmogiem, vienkārši papīra lapas. Viņa mums teica, lai parakstāmies, tad viņa aiziešot pie jurista un tad jau iemetīs līgumu mūsu pasta kastītē,” stāsta Kristīne.

Tā kā nevienam no ģimenes, iepriekš nebija radušās nesaskaņas ar mājas īpašnieku pārstāvjiem, neko ļaunu nedomādami viņi parakstījuši papīrus un gaidījuši.

Pēc vairākām dienām, kad Kristīne kārtējo reizi mēģinājusi noskaidrot kur tad ir viņai solītais līgums, sieviete telefoniski saņēmusi apstiprinājumu, ka parakstītais papīrs pieejams firmas birojā. Tā kā tas atrodas tikai dažu simtu metru attālumā no daudzdzīvokļu ēkas, Kristīne devusies turp. Diemžēl, tur viņu pārsteidzis kārtējais negaidītais pavērsiens. Nekādu līgumu nav, juristu satikt nevar un arī direktora šeit nav.

Tā, vairākas nedēļas īrniece bez rezultātiem meklējusi iespējas satikt kādu firmas pārstāvi un beidzot sakārtot dokumentus, taču visi mēģinājumi beigušies bez rezultātiem.

”Es lūdzu viņus sazināties arī ar firmas direktoru, lai varētu beidzot dabūtu savus dokumentus, taču ofisā man paskaidroja, ka viņa telefonu nevarot iedot, jo esot vien kabineta telefons, bet tur viņš neesot bieži. Citiem vārdiem, sazināties ar viņu nevar. Tad es iegāju portālā sūdzības.lv un tur atradu šī, paša galvenā cilvēka telefonu. Piezvanīju viņam, bet viņš ar mani runāja ļoti neadekvāti, kliedza un teica, ka esmu pati pazaudējusi dokumentus un, lai liekot viņam mieru un netraucējot,” norāda īrniece.

Tomēr, jau nākamajā dienā problēma atrisināta, saņemts zvans no ofisa un sieviete varējusi saņemt ilgi gaidīto līgumu. Šķitis, ka problēmas, strīdi un nesaskaņas, nu ir aiz muguras.

”20.novembrī dzīvoklim tiek atslēgta elektrība. Es zvanu uz ofisu. Tur man paziņo, ka ja jau man reiz ir galvenā telefona numurs, lai zvanot viņam. Es piezvanīju šim Aleksandram, bet viņš sāka uz mani kliegt un teikt, ka esam parādā naudu, ka ar šādiem īrniekiem nevēlas sadarboties un vispār, lai pēc iespējas ātrāk, pareizāk sakot, jau nākamajā dienā vācamies prom no šī dzīvokļa,” stāsta Kristīne.

Lai arī Kristīne apgalvo, ka par dzīvokli vienmēr maksāts laikus un visi čeki un kvītis vienmēr saglabāti, pēc dažām dienām pastkastītē iemests paziņojums, ka izīrētājs pārtrauc līgumu ar šī dzīvokļa iemītniekiem. Tomēr, ģimene nolēmusi tā vienkārši nepadoties, sieviete vērsusies pie jurista un ar ierakstītas vēstules palīdzību lūgusi apsaimniekotāja skaidrojumu par šo viņasprāt patvaļīgo un pat nekaunīgo rīcību.

”2.decembrī, izgāju no dzīvokļa, lai dotos pastaigā ar bērnu. Kad devos lejā, satapu šo Aleksandru, kuru visi šeit dēvē par galveno. Viņš mani paveda maliņa un jautāja, vai dzīvoju 265.dzīvoklī. Kad atbildēju, ka jā, viņš man prasīja, kādēļ vēl esmu šeit, kāpēc vēl neesmu aizvākusies. Jautāju uz kāda pamata, mēs taču jums nosūtījām vēstuli, kādēļ neatbildat? Viņš tikai noteica, ka viņam man nav jāatskaitās, pagriezās uz aizgāja,” norāda Kristīne.

Tikai 20 minūtes pēc šīs sarunas, dzīvoklim atslēgta elektrība. Tā kā Kristīnes mērs, nu reiz bijis pilns, šoreiz talkā saukti likumsargi. Lai arī policisti fiksējuši šo notikumu un sastādīta vesela gūzma dokumentu, elektrība tā arī nav parādījusies. Starp citu, tās nav vēl šodien.

Šobrīd Kristīnes ģimene steidzami meklē jaunu mājvietu, taču apgalvo, ka šo lietu tā neatstās un ir gatavi pat tiesāties. Diemžēl, sazināties ar uzņēmuma pārstāvjiem Degpunktā komandai neizdodas, jo biroja durvis darba dienas pēcpusdienā ir slēgtas. Arī Aleksandrs, kuru neskaitāmajās cūcībās vaino Kristīne, sarunās nevēlas iesaistīties apgalvojot, ka ir vien tehniskais darbinieks un neko par ķīviņu ar īrniekiem nezina.

Uzņēmējs, visticamāk jau iepriekš piekopis šādu attieksmi pret klientiem. Pirmā norāde, kuru izdodas ieraudzīt interneta meklētājā ierakstot Sia Zemniecība, ir saites uz portālu sūdzības.lv. Izskatās, ka Kristīne nav vienīgā, kura nevar atrast kopīgu valodu ar šo izīrētāju.

Valsts policijā saņemti vairāki iesniegumi par šī uzņēmēja darbību. Tāpat, inspektori konstatējuši vairākus pārkāpumus. Diemžēl, visi policistu konstatētie gadījumi risināmi civiltiesiskā kārtā.

Arī Patērētāju tiesību aizsardzības centra darbinieki apstiprina – iepriekš saņemtas vairākas sūdzības par Sia Zemniecība un tā darbību. Tāpat, šī komersanta līgumos ar īrniekiem konstatēti dažādi trūkumi.

Situācijā kādā nonākusi Kristīnes ģimene, kā arī līdzīgos strīdu gadījumos, īrnieks var meklēt palīdzību gan patērētāju tiesību aizsardzības centrā, gan pašvaldības īres valdē. Tāpat, vienmēr iespējams šādas situācijas risināt tiesā.

Ikvienam potenciālajam īrniekam iesakām rūpīgi izlasīt visus līgumus, kurus slēdzat pirms ievācaties jaunā miteklī, lai nonākot strīdīgās situācijas jūs neattaptos pie sasistas siles. Kā arī, pirms pieņemat kādu lēmumu, ieskatieties interneta plašumos, jo, piemēram, par Sia Zemniecība, tur var uzzināt gana daudz.

TOP komentāri

  • Dray
    0 0 0

    Dray

    Vienīgais glābiņš īrniekiem - noalgot slepkavu un novākt galveno .... )))

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl