Ķengaraga iedzīvotāji neizpratnē: “Rīgas ūdens” plāno pārtraukt ūdens padevi brīvdienās, kad visvairāk cilvēku ir mājās

7 komentāri
Ķengaraga iedzīvotāji neizpratnē: “Rīgas ūdens” plāno pārtraukt ūdens padevi brīvdienās, kad visvairāk cilvēku ir mājās
ANDREJS TERENTJEVS, F64

Vairāku namu iemītnieki Ķengaragā informēti par ūdensapgādes pārtraukšanu, jo ir plānoti profilakses darbi. Tas izraisījis iedzīvotāju sašutumu, jo šos darbus dienesti iecerējuši veikt brīvdienā – dienā, kad visvairāk cilvēku ir mājās.

”Sakarā ar skalošanas darbiem ūdensvada tīklos tiks pārtraukta ūdensapgāde’’ paziņojumus ar šādu tekstu, var izlasīt pie vairāku Maskavas ielas namu ārdurvīm, Ķengaragā. Iedzīvotāji sašutuši, ka plānotie darbi tiek veikti brīvdienā.

“Protams, tas nav normāli, tas ir “nonsenss”, ka visu dienu bez ūdens, turklāt brīvdienā. Ne ēst uztaisīt, ne veļu izmazgāt, daudzi taču to dara tieši brīvdienās,” saka rīdzinieks Vladimirs.

“Varēja taču darba dienā to darīt, brīvdienā visi ir mājās, tas būs smagi, jāpiepilda trauki ar ūdeni,” pauž Rīgas iedzīvotāja Marija.

“Nē, nē, tas ir nepareizi, brīvdienā nevajadzētu slēgt ūdeni nost. (LNT: Kā rīkosieties? Nu, ko lai jau strādā, gatavosimies,” teic rīdzinieks Ritvars.

Uzņēmumā ‘’Rīgas ūdens’’ skaidro, ka sistēmas skalošanas darbi bijuši plānoti jau iepriekš, turklāt iespējams, ka darbi tiks paveikti ātrāk nekā norādīts paziņojumā.

“Tas ir nebeidzamais stāsts par to, ka vienam ir slikti, ka taisa remontus brīvdienās, vienam slikti, ka no rīta, citam pa dienu, tad tas traucējot satiksmi, visiem labs nekad nebūsi,” saka “Rīgas ūdens” pārstāvis Sandris Vanzovičs.

Ūdens sistēmas skalošana vienlaikus tiek veikta vairāku namu masīvā, kur ir arī skola un bērnudārzs – ja darbi tiks veikti darba dienā, tad mācību iestādes nevarēs strādāt, tāpēc ”Rīgas ūdenim’’ nācies izvērtēt, vai darbus veikt brīvdienā, kad tas neērtības sagādātu iedzīvotājiem, vai darba dienā, kad būtu jāslēdz skola un bērnudārzs.

“Nav jau tā, ka “Rīgas ūdens” kādam speciāli gribētu kaitēt. Viss tiek izvērtēts, nav tā ka pēkšņi kāds iet un ar roratslēgu skrūvē. Mēs skatāmies, kur ir izglītības iestādes, kur satiksme, un, no tā vadoties, šis plānveida darbs tiek veikts,” norāda “Rīgas ūdens” pārstāvis.

Ūdensvada skalošanu uzņēmums veic regulāri, par to jau laikus tiekot brīdināti gan iedzīvotāji, gan uzņēmumi.