Ķengaraga iedzīvotāji cīnās par mikroautobusa kursēšanas laika izmaiņām

2 komentāri

Daļa Rīgas mikrorajona Ķengaraga iedzīvotāju jau vairāk nekā gadu cīnās ar pasažieru pārvadātāju, jo vēlas, lai mikroautobusa rīta pirmais reiss uz pilsētas centru būtu vismaz desmit minūtes agrāk.

Ar reisu pulksten 5.20 no rīta 216. mikroautobuss ir vienīgais sabiedriskais transports, kas Ķengaraga iedzīvotājus tik agri nogādā centrā. Taču daudziem tas vienalga esot par vēlu, sevišķi tiem, kuriem darbs ir Pārdaugavā, tostarp Stradiņa slimnīcā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Desmit minūtes agrāk – mēs jau prasām tikai tāpēc, lai paspētu uz nākamo transportu, kas ir centrā. Mēs tur uz neko vairs nevaram pārsēsties. Mēs varam gaidīt desmit piecpadsmit minūtes, bet mēs jau kavējam darbu,” stāstīja Ķengaraga iedzīvotāja Ērika.

Ķengaraga iedzīvotāja Agnese teica, ka viņai veikals jāver vaļā jau sešos no rīta. ”Man viss ir skriešus, skriešus, un tad man viss jāsadara, jo nevar paspēt,” skaidroja Agnese.

Cīņa ilgst vairāk nekā gadu, un vēstules sūtītas gan ”Rīgas mikroautobusu satiksmei”, gan SIA ”Rīgas satiksme”, bet vienmēr saņemti atteikumi.

”Mēs nesaņemam dotācijas no Rīgas domes, tāpēc mēs arī domājam, plānojam, lai šie reisi būtu rentabli un nenestu mums zaudējumus,” savu attieksmi pamatoja ”Rīgas mikroautobusu satiksmes” pārstāve Maija Lazdiņa.

Ķengaraga iedzīvotāji uzskata – to varētu izdarīt bez zaudējumiem, jo mikroautobusi parasti ierodas krietni agrāk pirms reisa un stāv. Tā vietā varētu sākt reisu agrāk.

Taču ”Rīgas mikroautobusu satiksmei” tas nešķiet pietiekams arguments. ”Pēc mūsu ekspertu atzinuma, šajā laikā diemžēl vēlas braukt tikai trīs cilvēki. Tāpēc mēs nevaram atļauties pārcelt šo reisu agrāk,” norādīja Lazdiņa.

Ķengaraga iedzīvotāji to sauc par nepatiesību, jo jau 2015. gada septembrī tika savākti un iesniegti 13 pasažieru paraksti. Taču ”Rīgas mikroautobusu satiksme” aicina iedzīvotājus vākt parakstus atkal no jauna.

Iedzīvotāji to sauc par farsu, jo par braucēju trūkumu rītos pašā pirmajā reisā 216. mikroautobusā nevarot sūdzēties. Parasti jau pēc trim četrām pieturām visas sēdvietas ir aizņemtas, pasažieri stāv kājās un centrā mikroautobuss iebrauc ar uzrakstu ”Vietu nav”.

”Rīgas mikrouzņēmumu satiksme” saka, lai drīzāk tad iedzīvotāji prasa ”Rīgas satiksmei” agrāk norīkot 15. trolejbusu no Ķengaraga. Arī tur atbilde nav iepriecinoša.

”Mēs nevarēsim apmierināt visu pasažieru plūsmas un visiem pielāgoties, tas vienkārši nav fiziski iespējams. Vienmēr būs tādi, kas vairāk un kas mazāk iegūst,” skaidroja ”Rīgas satiksmes” pārstāvis Viktors Zaķis. Arī ”Rīgas satiksme” aicina iedzīvotājus sākt parakstu vākšanu.

TOP komentāri

 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Domāju, ka Rigas sab. transporta biļešu cenas ir tik "draudzīgas" pasažieriem, ka vajadzētu tiešām reisu bezmaz pie katras mājas apstādināt.Protaqms, pārspīlēju, bet domu sapratāt.
 • Agnese
  0 0 0

  Agnese

  Visai pastulbs sižets, jo redzams, ka tur pāris cilvēkiem vajaga "savu" reisu. paši nav gatavi no rītiem kopā samestiest taksim. nevar taču katram sarunāt pie mājas regulārus sabiedriskā transporta reisus. muļķim skaidrs, ka tas ir par dārgu. kurš maksās?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl