Ķemeru sanatorijas jaunais īpašnieks arestēts Maskavā. Rekonstrukciju tas neietekmēs, sola akcionāri

Pievienot komentāru
Ķemeru sanatorijas jaunais īpašnieks arestēts Maskavā. Rekonstrukciju tas neietekmēs, sola akcionāri
Foto: F64

Kārtējās bažas par Ķemeru sanatorijas nākotni – Maskavā arestēts tās jaunais īpašnieks Aleksandrs Gusakovs. Satraucies par sanatorijas nākotni, Jūrmalas mērs Gatis Truksnis piektdien uz tikšanos aicināja otru Ķemeru sanatorijas valdes locekli, kurš mierināja, ka attīstības plāniem šis incidents netraucēs.

Pēc tam, kad četrus gadus Ķemeru sanatorija stāvējusi tukša un pamesta, tai šogad parādījās cerība uz atdzimšanu, kad februārī tai uzradās jauns īpašnieks – Krievijā bāzētas viesnīcu ķēdes dibinātājs Aleksandrs Gusakovs. Taču šīs cerības aizēnoja ziņa, ka Maskavā viņš ticis arestēts.

Ziņa par Gusakova arestu Krievijas presē parādījās oktobra sākumā. Viņš biznesa attīstībai bija paņēmis 26 miljonu dolāru kredītu, taču naudu iztērēja privātiem mērķiem. Viņam bija ļauts palikt brīvībā apmaiņā pret solījumu nepamest valsti, taču viņš tomēr mēģināja mukt, un lidostā tika arestēts.

Skaties foto:

Šī vēsts sasniedza Jūrmalas mēru, kurš satraucās, kas notiks ar vēl tikai februārī Gusakova īpašumā nonākušajiem Ķemeriem. Truksnis šodien pie sevis izsauca Gusakova kompanjonu Andreju Danengiršu, kurš mēru pārliecināja, ka sanatorijas attīstības plānus Gusakova arests neietekmēs.

Lai pierādītu, ka sanatorijā pamazām tiešām atgriežas dzīvība, Danengiršs piekrita TV3 izvadāt pa telpām, kas gadiem ilgi publikai bijušas slēgtas. Šobrīd notiek ēkas ieziemošanas un siltumapgādes darbi. Pagrabā, kur ūdens krājās līdz pat metram, uzstādīti 14 mitruma absorbētāji. Mūri ir drēgni, apmetums birst, bet sanatorijai jābūt gatavai jau pēc diviem gadiem. Danengiršs sola, – būs.

Sanatorija Gusakova firmas rīcībā nonāca par nepilniem 3 miljoniem eiro. Tajā plānots investēt vēl 17 miljonus, lai Ķemeri ar 123 numuriņiem pievienotos Gusakova Heliopark grupai, kurā jau ir 11 viesnīcas Krievijā un Vācijā. Ja viss rit pēc plāna, 2017. gada beigās viesnīcā jāienāk pirmajam klientam, bet vēl pēc gada – jābūt gatavi arī līdzās esošajai kūrorta poliklīnikai.

Skaties video: