Ķemeru Nacionālajā parkā jauni noteikumi. Lūk, kas tev jāzina, pirms turp dodies!

0 Komentāru
Ķemeru Nacionālajā parkā jauni noteikumi. Lūk, kas tev jāzina, pirms turp dodies!

Ir stājušies spēkā jaunie Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi. Tajos saglabātas daudzas līdzšinējās normas, taču ir arī izmaiņas, piemēram, mežu apsaimniekošanas un medību rīkošanas noteikumos.

Tāpat kā līdz šim, lielākajā ĶNP teritorijas daļā joprojām var brīvi pārvietoties, izņemot rezervāta zonu. Piemēram, doties pastaigā vai izbraukt ar riteni, apmeklēt vairāk nekā 20 dažādus apskates objektus. Pieejama arī virkne tūrisma pakalpojumu – telšu un ugunskura vietas, velonoma, izjādes ar zirgiem u.c.

Arī turpmāk ļauts lasīt ogas, vākt sēnes u.c. meža veltes. Tikai jāņem vērā, ka tas ir jādara nebojājot zemsedzi. Saudzīga attieksme pret ĶNP dabas vērtībām tiek sagaidīta no jebkura šīs īpašās teritorijas apmeklētāja. Savācot aiz sevis atkritumus, kurinot ugunskurus tikai atļautās vietās, nenobraucot ar auto no ceļiem utt., var dot savu ieguldījumu, lai ĶNP dabas vērtības, kas šobrīd sniedz tik daudz pozitīvu emociju, būtu pieejamas arī turpmāk.

Foto

Ņemot vērā īpaši aizsargājamo dabas teritoriju izveides mērķi – orientēties uz dabas vērtību, bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu un dabas vērošanas un izglītības iespēju nodrošināšanu, ieviestas izmaiņas arī medību rīkošanā. Piemēram, tagad nedrīkst medīt pelēkos un baltos zaķus, āpšus, akmens caunas un ondatras; izmaiņas skārušas arī medību platības.

0 Komentāru