Komentāri
Ķemeru nacionālajā parkā attīrītas vairākas upes
(Foto: LETA)

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciālisti Ķemeru nacionālajā parkā ir attīrījuši vairākas upes,vēsta  DAP pārstāve Ilze Vanaga.

Izmantojot speciālu tehniku, trīs upes – Slocene, Vēršupīte un Vecslocene – ir attīrītas no sanesumiem, sakritušiem kokiem un bebru dambjiem. Slocenes gultne un izteka attīrīta pie Krievu salas Kaņiera ezerā, Vecslocenes gultne atsevišķos posmos no Slokas ezera līdz Lielupei, Vēršupītes gultne posmā no Ķemeriem līdz Slokas ezeram. Kopumā šo upju attīrīšanas darbi veikti gandrīz četru kilometru garumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

DAP par Slocenes, Vēršupītes un Vecslocenes regulāru attīrīšanu no sanesumiem un bebru dambjiem rūpējas jau vairāku gadu garumā. Šo upju brīvs tecējums nodrošina zivju migrāciju, kā arī veicina hidroloģiskā režīma uzlabošanos Ķemeros un citās tuvumā esošajās apdzīvotajās vietās.
Ķemeru nacionālā parka ūdensteču attīrīšana no dažāda veida sanesumiem veikta, īstenojot Lauku atbalsta dienesta finansētu projektu Zivju migrācijas ceļu attīrīšana.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl