Ķemeru dabas parka apkārtnes iedzīvotāji sūdzas par vilku daudzumu mežos

Pievienot komentāru
Ķemeru dabas parka apkārtnes iedzīvotāji sūdzas par vilku daudzumu mežos
FOTO: LETA

Pieci vai divdesmit pieci? Ķemeru nacionālā parka apkārtnes iedzīvotājiem un parka vadībai krasi atšķiras uzskati par vilku daudzumu parkā un draudiem ko tie rada apkārtējiem. Latvijā trešā lielākā nacionālā parka vadība uzskata, ka vilku skaits ir niecīgs un to medības nepieļauj. Taču iedzīvotāji un mednieki satraucas par nokostiem mājdzīvniekiem un uzskata, ka pienācis laiks vilkus izšaut. 

Ķemeru parkam blakus esošās Cērkstes iedzīvotājai Tatjanai vilks aiznesa piemājas suni. Tas esot bijis krietni lielāks nekā jaunais suņu būdas saimnieks. Saimniece joprojām ar žēlumu atceras nokosto mājas sargu.

Vilka uzbrukums notika pirms pusotra gada. Par šo un par vēl vienu gadījumu, kad nokosts jaunlops Cērkstes iedzīvotāji esot ziņojuši.

Ķemeru nacionālais parks ir iekļauts Eiropas īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tīklā, līdz ar to jebkura parka iemītnieku populācijas samazināšana iespējama tikai ar parka vadības atļauju.

Amatpersonas apgalvo, ka vilku baru pirms vairākiem mēnešiem ar slēptajām kamerām nofilmēja paši parka darbinieki un tajā redzētais ļaujot izdarīt secinājumu, ka vilku populācija parka teritorijā nav liela, tāpēc to medības nedrīkst pieļaut.

”Tas vilku skaits varētu būt pieci līdz seši. Nu ja skatās uz visu parka 36 000 hektāru lielo teritoriju, tad, manuprāt, tas nav liels vilku skaits, kas šeit ir sastopams,” norāda Ķemeru Nacionālā parka direktors Andris Širovs.

Medniekiem parka vadības nosauktais vilku skaits drīzāk šķiet uzjautrinošs nevis patiess.

Ķemeru Nacionālā parka apkārtnes iedzīvotāju liecības arī liek domāt, ka vilku skaits ir lielāks.

Mednieki uzskata, ka atšķirīgo viedokļu dēļ ir nepieciešams parkā ieviest uzticamu vilku uzskaiti, nevis dažas slēptās kameras.

Kopš parka izveidošanas 1997. gadā tā direktors ir dzirdējis vien par diviem vilku uzbrukumiem. Viens no tiem ir nesen nokosts suns Slampes pagastā un tas esot par maz, lai uzsāktu vilku medības.

Savukārt par uzbrukumiem parka otrā pusē Cērkstes pagastā, pretēji iedzīvotāju apgalvojumiem, neviens neesot ziņojis. Tāpēc iedzīvotāji ir aicināti katrreiz ziņot amatpersonām par vilku uzbrukumiem.