Ķemeri piedzīvo vērienīgus atjaunošanas darbus

2 komentāri

Ķemeros, kur līdz šim izskatījās diezgan depresīvi, sākušās izmaiņas – 24 hektāru platībā notiek būvdarbi Ķemeru atjaunošanai. Tiek pārbūvēts ūdenstornis, tam apkārt esošās ielas, tiek labiekārtots skvērs, kā arī notiek vairāku tiltu un pieminekļu restaurācija.

Ķemeru ūdenstornī nesen iebetonētas kāpnes, augšā pagaidām tikt nav iespējams. 42 metrus augstā ūdenstorņa ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas celts pirms 90 gadiem. Pusgada laikā, kopš ir sākti būvdarbi, ūdenstornī daudz kas ir paveikts.

“Paveikti demontāžas darbi, kā arī veikta lielākā daļa nesošo konstrukciju izbūves darbu,” norāda PS “RERE BMV” projektu vadītājs Ģirts Striebulis.

Ūdenstornī pēc pārbūves būs gan tūrisma informācijas punkts, gan izstāžu zāle, kurā veidos ekspozīciju par Ķemeru kūrorta vēsturi, gan uz ēkas jumta tiks izbūvētas skatu platformas ar norādēm par apkārtnē esošajiem apskates objektiem. Vairākas pārmaiņas būs arī ārpus tā, piemēram, rekonstrukcijas darbi notiks arī uz Mīlestības saliņas Ķemeru parkā.

Ķemeru kultūrvēsturiskā parka pārbūve notiks vismaz gadu, un pīlēm parka dīķī būs jāpierod peldēties būvdarbu trokšņu pavadībā. Veicot parka pārbūvi, galvenais nosacījums bija saglabāt visu, ko var, stāsta Jūrmalas pilsētas domē. Pašvaldība pie šīs ieceres realizācijas strādā teju 10 gadus.

“Atjaunošanas darbi un visa iecere bāzēta uz vēsturiskajām foto fiksācijām. Saglabājam vēsturiskā parka plānojumu, apstādījumu zonas, funkciju pielāgojam mūsdienu vajadzībām, bet galvenokārt mērķis ir restaurēt un atjaunot, kas bija vēsturiski Latvijas laikā,” norāda Jūrmalas domes Attīstības pārvaldes infrastruktūras investīciju projektu nodaļas vadītāja Baiba Birzniece.

Projekta izmaksas ir 12 miljoni eiro. Septiņi no tiem ir Eiropas nauda, pārējā daļa – valsts un pašvaldības līdzekļi.

Projekta ietvaros tiks izbūvēti vairāki kilometri ar inženierkomunikācijām, tai skaitā vājstrāvu, apgaismojuma, drenāžas tīkli. Tiks uzstādīti soliņi, atkritumu urnas, velo novietnēs, kā arī tiks restaurēti vairāki pieminekļi. Tas nozīmē, ka Latvijā būs vēl viena skaista vieta.

2 komentāri