Ķekavas pusē manīta lāču mamma ar lācēniem! Sēņotāji un ogotāji aicināti īpaši uzmanīties

21 komentārs

Sēņotāji un ogotāji tiek aicināti būt īpaši uzmanīgi Ķekavas novada Plakanciema un apkārtnes mežos, jo tur atkal manīta lāču mamma ar diviem lācēniem. Nedēļas nogalē viņus redzējuši vairāki cilvēki.

Valsts mežzinātnes institūta “Silava” lāču eksperts vērtē, – visticamāk, lāči nevis šeit dzīvojot, bet tikai šķērsojuši šo Latvijas daļu, līdzīgi kā tas bijis pērn, kad arī šeit Plakanciemā tika manīts lācis. Esot gan maz ticams, ka viņi Ķekavas novada mežus izvēlējušies kā pastāvīgu mājvietu. Pētnieks aicina, – redzot lāci, nekādā gadījumā neveikt straujas kustības, nekāpt kokos, bet atmuguriski lēnām atkāpties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Jānis Ozoliņš
lāču uzvedības pētnieks

Nevajag bļaut, kliegt, spiegt, jo tas var izraisīt lieku stresu. Nevajag šim lācim tuvoties, nevajag censties viņu fotografēt. Lācis ļoti veikli iemācās, – ja viņš vienam ogotājam būs atņēmis ogu grozu, tad viņš to var darīt arī ar nākamajiem. Ņemiet savu groziņu līdzi un lēnām atkāpieties.

Tāpat lāču uzvedības pētnieks aicina cilvēkus bailēs nenomest un lācim neatstāt sēņu vai ogu grozus.

Taču, ja lācene ir kopā ar mazuļiem, tad gan labāk esot bēgt, jo aizsardzības pozīcijā lācis ir agresīvs. Pētnieks uzsver, – lai arī cilvēks nav lāču ēdienkartē kā barība, viņi kā plēsēji ir spējīgi cilvēku nogalināt.

Skaties.lv jau vēstīja, ka maija nogalē arī vairākās vietās Vidzemē manīts lācis. Lāci īsā laika posmā dažādās vietās Vidzemē izdevies redzēt gan vietējiem iedzīvotājiem, gan medniekiem, tādēļ šobrīd atliek vien minēt – vai tas ir viens un tas pats lācis, vai tomēr vairāki.

Savukārt trešdienas, 30. augusta, rītā aculieciniekam Latvijas-Krievijas pierobežā, Ubiļinkā, izdevies iemūžināt amizantu video, kurā redzama kāda lāča viesošanās pagalmā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl