Ķekavas novada pašvaldība pieteiksies uz valsts līdzfinansējumu veloceliņa izbūvei gar Bauskas šoseju

1 komentārs
Ķekavas novada pašvaldība pieteiksies uz valsts līdzfinansējumu veloceliņa izbūvei gar Bauskas šoseju
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Ķekavas novada pašvaldība iesniegs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) investīciju projekta pieteikumu par gājēju ceļa un veloceliņa izbūvi gar Bauskas šoseju, lai pretendētu uz valsts līdzfinansējumu projekta realizēšanai.

Kā aģentūru LETA informēja Ķekavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja Vineta Vītoliņa, veloceliņš Ķekava-Katlakalns gar autoceļu A7 no Pliederu ielas Ķekavā līdz Pļavniekkalna ielai Katlakalnā ir apjomīgākais un sarežģītākais pašvaldības projekts.

Plānotā veloceliņa trase aptuveni 5,4 kilometru garumā daudzviet skar privātīpašumus un valsts AS “Latvijas Valsts ceļi” un AS “Sadales tīkls” atbildības zonu.

Lai paātrinātu šī veloceliņa izbūvi, veloceliņa darbi tika sadalīti vairākos īstenošanos posmos.

Pašlaik būvdarbi sākušies pirmajam veloceliņa posmam nepilnu 400 metru garumā – no Rīgas ielas 1a Vimbukrogā līdz mājām “Annužas” Alejās. Šis posms Ķekavā tika izdalīts kā atsevišķs būvprojekts, jo tā ir kritiskākā vieta visā kopējā veloceliņa garumā un ir bez esošas gājējiem piemērotas infrastruktūras.

Savukārt atlikušajiem A7 veloceliņa posmiem šonedēļ noslēgsies projektēšana.

Lai varētu pilnībā īstenot gājēju ceļa un veloceliņa izbūvi gar A7, Ķekavas novada pašvaldība izmanto iespēju konkurēt ar citām pašvaldībām valsts granta piesaistē pašvaldībai svarīgu investīcijas projektu realizēšanai, proti, pašvaldība vēlas pretendēt uz valsts finansējumu augstas gatavības pašvaldību investīciju projektiem, kas būtu vairāk nekā 1 miljons eiro jeb 85% no veloceliņa projekta realizēšanas izmaksām 2021. un 2022.gadā.

Pašvaldība šajos gados savā budžetā šim projektam ir ieplānojusi aptuveni 184 000 eiro.

Kopējā veloceliņu tīkla koncepcijā iecerēts, ka veloceliņš tiks izbūvēts Rāmavā gar autoceļu V2 un gar autoceļu A7 no Ķekavas līdz Katlakalnam. Tāpēc arī šogad aktuāls ir veloceliņu jautājums, un šim mērķim ir atvēlēti līdzekļi arī Ķekavas novada pašvaldības budžetā.

2021.gadā tiks pabeigti pērn sāktie apvienotā gājēju ceļa un veloceliņa izbūves darbi gar autoceļu V2 no Mazās Rāmavas ielas Valdlaučos līdz Egļu ielai Katlakalnā, šim mērķim pašvaldības budžetā piešķirot vairāk nekā 320 000 eiro, bet šī veloceliņa tālākā posma projektēšanai atvēlēti 40 000 eiro.

1 komentārs