Ķekavas iecirknī konstatēts, ka aplokšņu skaits pārsniedz vēlētāju skaitu; CVK izsludina atkārtotu balsošanu

11 komentāri

Daļai Ķekavas vēlētāju būs jādodas balsot atkārtoti. Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) izsludinājusi atkārtotu balsošanu vēlēšanu iecirknī, kas atrodas Ķekavas kultūras namā.

Pieņemt šādu lēmumu CVK bija aicinājusi Nacionālā apvienība, un tās prasība tika atzīta par pamatotu. Atkārtota balsošana Ķekavas kultūras nama iecirknī notiks tāpēc, ka vēlēšanu urnā bija par sešām derīgām vēlēšanu aploksnēm vairāk nekā iecirknī nobalsojušo iedzīvotāju skaits. Un, lai gan runa ir tikai par sešām balsīm, ar to ir bijis pietiekami, lai vēlēšanu rezultāti Ķekavā būtu potenciāli citādāki. Nacionālajai apvienībai pietrūka tikai piecu balsu, lai tā tiktu ievēlēta.

Foto: pašvaldību vēlēšanas Latvijā

“Mēs jau bijām gatavi samierināties ar Nacionālās apvienības zaudējumu pašvaldību vēlēšanās godīgā cīņā, bet pēc velēšanām pāris dienu laikā mums sāka ienākt signāli no dažādām pusēm par to, ka konkrēti Ķekavas kultūras nama iecirknī ir bijuši pārkāpumi. Mēs uzskatījām, ka uz to ir jāreaģē, jo būtu ļoti muļķīgi mums palikt zaudētāju lomā kādu citu negodprātīgas rīcības vai apzinātas ļaunprātības dēļ,” norāda Ķekavas novada domes deputāte Ieva Arnte (VL-TB/LNNK).

Atkārtota balsošana Ķekavas kultūras nama iecirknī tiks rīkota 22-ajā jūlijā. Tikmēr par nepamatotu Centrālā vēlēšanu komisija ir atzinusi “Vienotības” pārstāvja aicinājumu atcelt vēlēšanu rezultātus 38-os Rīgas balsošanas iecirkņos.

TOP komentāri

 • Valda LV
 • Laine Subotiallo
  +2 +2 0

  Laine Subotiallo

  Ja tur ir nesakritibas sanak ka tadas ir visur un ja esam godugi tad vajadzetu visiem parbalsot un darit ta lai kamera ir virsu kastem un mes varam redzet visu kas ar vinam notiek!!
 • Liga Priedite
  +1 +1 0

  Liga Priedite

  Piekrītu par Rīgu es būtu par atkartotām vēlēšanām visur.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl