Komentāri
Ķekavā pārapbedīs 77 latviešu strēlnieku mirstīgās atliekas
Foto: Kristīne Žilde-Krēvica

Lāčplēša dienas ieskaņas pasākumu ietvaros Ķekavā notiks svinīga 77 nezināmo karavīru – latviešu strēlnieku – mirstīgo atlieku pārapbedīšana no Spieķu kalna uz Trušeļu brāļu kapiem.

Pārapbedīšanas ceremonija norisināsies 5. novembrī no plkst. 14.00. To rīko Brāļu kapu komiteja, un tajā piedalīsies arī pārstāvji no Aizsardzības ministrijas, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Krievijas Federācijas vēstniecības Latvijā un Ķekavas novada domes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmā pasaules karā kritušo latviešu strēlnieku mirstīgo atlieku izrakumi Ķekavas pagasta Spieķu kalna brāļu kapos tika veikti 16.-18. oktobrī pēc darbu atļaujas saskaņošanas ar Ķekavas novada pašvaldību un zemes īpašniekiem. Šos izpētes darbus organizēja Brāļu kapu komiteja ar mērķi atrast nepārapbedītos karavīrus un atbilstoši karavīru godam un cieņai tos guldīt zemes klēpī Trušeļu brāļu kapos Ķekavā. Izpētes darbu laikā, ko veica meklēšanas vienība Leģenda, tika atrastas 77 karavīru mirstīgās atliekas.

Skaties foto:

Atgādinām, ka 1937. gada Spieķu kalnā, Ķekavas pagastā, iesvētīja labiekārtoto 1916.–1917. gada kritušo Krievijas armijas 1. Daugavgrīvas latviešu strēlnieku bataljona un citu karaspēka vienību karavīru kapsētu. Šajā kapsētā bija apbedīti gan Pirmā pasaules kara kauju laikā kritušie karavīri, gan pēckara laikā tuvējā apkārtnē atrastie karavīru pīšļi. Savukārt 1963. gadā pēc veco latviešu strēlnieku iniciatīvas kapsētas teritorijā uzstādīja granīta kapa plāksni.

Kapsēta pastāvēja līdz 1977. gadam, kad tika nolemts šo kapsētu likvidēt un karavīrus pārapbedīt uz Trušeļu brāļu kapiem. 1977. gadā notika pārapbedīšana un piemiņas plāksnes pārvietošana, kapsētas teritorija tika nolīdzināta un nodota lauksaimnieciskai apsaimniekošanai. Savukārt 1990. gādā pēc vietējo iedzīvotāju lūguma Brāļu kapu komitejas pārstāvji veica pārbaudes izrakumus un konstatēja, ka lielākā daļa karavīru nav pārapbedīti.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl