Kažokzvēru audzētavā Iecavas novadā mirušām ūdelēm konstatēts Covid-19

9 komentāri
Kažokzvēru audzētavā Iecavas novadā mirušām ūdelēm konstatēts Covid-19
REUTERS/SCANPIX

SIA ”Baltic Devon Mink” kažokzvēru audzētavā Iecavas novadā deviņām mirušām ūdelēm konstatēta Covid-19 infekcija, informē Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

Kā skaidro dienestā, pastiprināta uzraudzība kažokzvēru novietnēs tiek īstenota jau kopš pagājušā gada vasaras, taču šogad, lai nodrošinātu infekcijas atklāšanu agrīnā stadijā un iespējami operatīvi novērstu tās tālāko izplatību, sekojot Pasaules Dzīvnieku veselības organizācijas (OIE) norādēm, PVD kažokzvēru audzētavās uzsāka nobeigušos ūdeļu regulāru laboratorisko izmeklēšanu uz SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtni.

Saslimšanu SIA ”Baltic Devon Mink” kažokzvēru audzētavā PVD konstatēja šīs pastiprinātās laboratoriskās uzraudzības ietvaros.

Kopumā SIA ”Baltic Devon Mink” ir aptuveni 60 000 ūdeļu, taču saslimšana apstiprināta deviņiem mirušiem dzīvniekiem. Vienlaikus PVD  no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ir saņēmis informāciju par saslimušu uzņēmuma darbinieku.

Situācija tiek pārraudzīta un kontrolēta, par konstatēto ir informēts SPKC, PVD veic visas nepieciešamās darbības un īsteno drošības pasākumus, lai nepieļautu slimības izkļūšanu ārpus kažokzvēru novietnes – ir norobežota teritorija ap to un apturēta jebkāda dzīvnieku un dzīvnieku izcelsmes produktu kustība uz un no novietnes.

PVD ir uzsācis epidemioloģisko izmeklēšanu. Par tās gaitu un turpmākajām darbībām informēsim atsevišķi.

Kā iepriekš brīdinājis PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktores vietnieks Edvīns Oļševskis, inficēšanās risks ar Covid-19 ūdeļu novietnēs patlaban ir augsts.

9 komentāri