Komentāri

Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcija nesāksies ātrāk kā šoruden, un teātra kolektīvs ar to ir samierinājies. Attīstītājiem jānovērš nepilnības un jāsakārto būvniecības dokumentācija atbilstoši normatīvu prasībām.

Rīgas jaunā teātra ēkas jeb tā sauktās Smiļģa mājas rekonstrukciju sākotnēji bija paredzēts uzsākt jau 2014. gada rudenī un pabeigt divu gadu laikā līdz šim gadam. Taču tagad termiņš tiek pārcelts vismaz par diviem gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viesturs Brūzis, Rīgas Būvvaldes speciālists:

Tiek izvērtēta projekta atbilstība normatīvajiem aktiem, tā kā ēka ir sabiedriski nozīmīga, tātad jābūt visām ekspertīzēm, jābūt civiltiesiskajām apdrošināšanām.

Jau nākamnedēļ paredzēts projektu iesniegt saskaņošanai būvvaldē. Šobrīd vēl notiek aktīvs darbs pie tā noformēšanas, tiek parakstīti un locīti rasējumi, kas veido dokumentu kaudzes.

Zaiga Gaile, Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas projekta autore:

Būvniecība ir plānota 20 mēnešus, tas arī ir diezgan utopiski. Taču tagad 2018. gads visiem ir pieturas punkts, un arī kultūras ministre cer, ka līdz 2018. gada beigām teātri varēs atklāt.

Foto

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl