Kaut kas vēl nebijis! Latviešu literatūru tagad pērk vairāk nekā ārzemju autoru darbus

7 komentāri

Mūsdienu latviešu literatūrai ir izdevies izkonkurēt tulkoto ārzemju literatūru. To pierāda šā gada pirktāko grāmatu tops, kurā teju visas vietas aizņem pašmāju autoru darbi.

Tā ir vēl nebijusi situācija – teic grāmatu izdevēji un tirgotāji, kas tradicionāli gada nogalē veic pārdotāko grāmatu apkopojumu.

Gada pirktāko grāmatu TOP 10 ir tikai viens ārzemju autora darbs – tas ir skandināvu detektīvs – slavenās “Millennium” triloģijas turpinājums.

Pārējie ir labi pazīstami un iemīļoti pašmāju autori Nora Ikstena, Gundega Repše, Inga Gaile, Māris Bērziņš, arī lielais ceļotājs Lato Lapsa, žurnālists Armands Puče, mācītājs Juris Rubenis un citi. Turklāt daža laba grāmata jau teju ar uguni ir jāmeklē.

Ilze Veisbārde, apgāda “Jānis Roze” pārstāve:

Piemēram, grāmata par Kristapu Porziņģi. “Brālis”. Man pat nav jums ko parādīt – visas ir izpirktas. Mēs ceram, ka nākamajā gadā būs papildus tirāža. Tāpat liels pārsteigums mums arī ir Jūlija Krūmiņa grāmata “Iļģuciema pašpuikas stāsti”, kura burtiski divās nedēļās iekļuva TOP 20. Tas ir fenomens, un es domāju, ka publicitāte pirms tam ar paša Krūmiņa līdzdalību veicināja šīs grāmatas pārdošanu.

Pilnībā izpirkta ir Alvja Hermaņa dienasgrāmata, kam gan papildus tirāžu nesola. Tāpēc grāmatnieki iesaka sekot līdzi jaunumiem, jo ne vienmēr ir tā, ka pieprasītākās grāmatas būs mūžīgi. Tās tiešām tiek izpirktas un tad tās kļūst par antikvāriem retumiem.

Video: LNT Ziņas

7 komentāri