“Kaut kas tāds Latvijā nav noticis vismaz gadus desmit,” Kalnmeiers komentē Kuldīgas prokurora automašīnas dedzināšanas lietu

22 komentāri
“Kaut kas tāds Latvijā nav noticis vismaz gadus desmit,” Kalnmeiers komentē Kuldīgas prokurora automašīnas dedzināšanas lietu
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

“Kaut kas tāds Latvijā nav noticis vismaz gadus desmit,” – tā saka ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers par šonedēļ Kuldīgā aizdedzināto prokurora Ginta Mežiņa automašīnu.

Par šo uzbrukumu likumsargam un tā iespējamajiem motīviem izmeklēšanas iestādes pagaidām neatklāj nekādu papildu informāciju. Neoficiāli zināms vien tas, ka vienlaikus dedzināta arī prokurora dzīvesbiedres automašīna un pirts ēka.

Oficiālā informācija par notikušo ir skopa. Naktī uz otrdienu, pusstundu pēc pusnakts, glābēji saņēma izsaukumu uz Pelču pagastu, kur degušas divas vieglās automašīnas un piebūve – kopumā septiņu kvadrātmetru platībā. Ap diviem naktī ugunsgrēks likvidēts. Kurzemes reģiona policija uzsākusi izmeklēšanu un komentārus nesniedz. Zināms, ka viena no sadegušajām automašīnām pieder prokuroram Gintam Mežiņam.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonu deklarāciju datubāzē atrodams, ka Mežiņš 2015. gadā ņēmis 8000 eiro kredītu, lai iegādātos – “Opel Astra Sports Tourer” auto.

“Nevaru noliegt, ne apstiprināt šādu informāciju, ka ir cietis prokurora īpašums. Jārēķinās, ka tā ir arī privāta interese, cietušais var izpaust, neizpaust. Informāciju par konkrēto kriminālprocesu var sniegt tikai virzītājs. Viennozīmīgi varu teikt, ka šim gadījumam ir pievērsta nopietna uzmanība gan no policijas, gan prokuratūras puses. Bet par konkrētām darbībām es nesniegšu informāciju,” norāda Kalnmeiers.

Tikmēr iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) uzdevis veikt intensīvu izmeklēšanu Kuldīgas prokurora auto dedzināšanas lietā. Savukārt tieslietu ministram Jānim Bordānam (JKP) prokurora auto dedzināšana nav raisījusi lielu pārsteigumu.

“Tas parāda kriminogēno situāciju Latvijā. Īpašs pārsteigums nav. Mums notiek pasūtījuma slepkavības, parasti tās ir neatklātas. Vispār, ja runājam par šādu noziegumu atklāšanu, es nezinu, kad tādi būtu atklāti – izpildītāji vai pasūtītāji. Tādu gadījumu nav bijis valstī, vismaz publiski! Ģenerālprokuroram ir uzdevums,” norāda Bordāns.

Kalnmeiers gan atzīst, ka šis ir patiešām nepatīkams pārsteigums, kas mūsdienu situācijai nebūt nav raksturīgs.

“Nu, pēdējos vismaz 10 gados tāda gadījuma nav bijis. Kas attiecas uz versijām, tiek pārbaudīts viss, kas saistīts ar cietušā profesionālo darbību, gan ar privāto dzīvi,” pauž Kalnmeiers.

Portāls “Kurzemnieks.lv” ziņo, ka otras degušās automašīnas īpašniece ir Baiba Lange, kura no komentāriem laikrakstam atteikusies, bet savā “Facebook” kontā ievietojusi foto ar zaļo automašīnu, kas viņai pieder deviņus gadus, un zīmīgu citātu: “Šis pilnmēness kādam (-iem) radījis īssavienojumu smadzenēs, – lai, novaktējot nakts stundu, atnāktu un iznīcinātu to, kas pieder otram… Dzelži ir dzelži! Paldies Dievam, pašiem viss kārtībā. Paldies arī spēlītei “Skrāpē un laimē”, kas neļāva laicīgi iemigt; pamanījām liesmas.”

Jāpiemin, ka Kuldīgā 13. maijā aizdedzināti divi auto, kas piederējuši vietējam uzņēmējam Roaldam Cinim.  Pašvaldība sniedza Valsts policijai videonovērošanas kameru ierakstus, lai palīdzētu nozieguma izmeklēšanā. Likumsargi par šīs lietas izmeklēšanas gaitu komentārus nesniedz.