1 komentārs

Šajā nedēļas nogalē norisināsies starptautiska zinātniski praktiska konference, kas veltīta pārtikas ceļam jeb kā no dobes pārtika nokļūst uz mūsu galda.

Konferences idejas autors un pētnieks Miķelis Grīviņš norāda, ka Latvijai unikālās lietas pārtikas jomā ir pašu dārzu kopšana, konservēšana un meža velšu lasīšana, taču, pat neraugoties uz to, ka daudziem iedzīvotājiem ir savi mazdārziņi, uz Rietumvalstu fona Latvijā pārtikā cilvēki iztērē daudz vairāk naudas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tas, kas raksturo Latvijas pārtikas patēriņu, ir lielā mērā mūsu ienākumi un mūsu vēsture. Skatoties uz Eiropas kopējo [rādītāju], mēs tērējam aptuveni 25% ienākumu pārtikai, kas salīdzinājumā ar Vecās Eiropas valstīm ir krietni vairāk. Tur tiek tērēti aptuveni 10%. Tas galvenokārt ir mūsu zemo ienākumu dēļ,” viņš skaidro.

Pārtikas konference norisināsies 13. un 14. oktobrī Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā “Zirgu Pasts”.

Intervija ar Miķeli Grīviņu

TOP komentāri

  • s
    0 0 0

    s

    Nekorekts salīdzinājums, jo mums produkti maksā pa lielam tikpat, cik Rietumeiropā,ir jāpadoma, cik mums būtu jāmaksā, ja nebūtu šie dārziņi, pagrabi un meža veltes.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl