Katru gadu par 20% pieaug nelaimju skaits, kurās cieš bērni

Komentāri
Katru gadu par 20% pieaug nelaimju skaits, kurās cieš bērni
Bērni slidinās no kalniņa Bastejkalnā. (Foto: LETA)

Ik gadu būtiski – par 20 % – palielinās nelaimes gadījumu skaits, kuros cietuši bērni, liecina apdrošināšanas sabiedrības BTA Insurance Company (BTA) apkopotie dati.

Bērni vienlīdz bieži traumas gūst dažādos gadalaikos, bet atkarībā no gadalaikiem mainās traumu gūšanas veidi. Piemēram, ziemas sezonā bērni visbiežāk gūst traumas, nodarbojoties ar dažādām ziemai raksturīgām aktivitātēm, piemēram, slidojot, slēpojot, braucot ar ragavām vai sniega dēli, liecina BTA apkopotā informācija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ziemas sezonā biežāk gūtās bērnu traumas ir roku un kāju lūzumi, ceļgalu sasitumi, galvas sasitumi un smadzeņu satricinājumi. Gan ziemā, gan pavasarī un rudenī traumas tiek gūtas skolā un sporta nodarbībās, piemēram, neuzmanīgi skraidot un krītot sporta stundās, sastrīdoties un sakaujoties u.tml.

Savukārt vasarā bērni gūst traumas, atpūšoties brīvā dabā, tai skaitā, lēkājot uz batuta, braucot ar skrituļslidām, ar velosipēdu u.tml.

Dati liecina, ka 2014. gadā, salīdzinot ar 2013. gadu, par piekto daļu jeb 20% palielinājies BTA pieteikto apdrošināšanas atlīdzību skaits par nelaimes gadījumiem, kuros cietuši bērni. Savukārt apdrošināto bērnu skaits gada laikā ir dubultojies.

Interesants ir fakts, ka pērn BTA kopumā apmaksājusi aptuveni 800 kilogramus konfekšu vai augļu iegādi bērniem, kuri guvuši dažādas traumas. Tāpat apdrošinātājs bērna traumu gadījumā var segt ārstēšanās vai medikamentu u.tml. iegādi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl