Komentāri
Katru gadu Latvijā no ādas vēža mirst aptuveni 80 cilvēku
FOTO: LETA

Saslimstība ar ādas vēzi un ļaundabīgo ādas melanomu Latvijā pieaug, šodien preses konferencē norādīja biedrības Dermatologi pret ādas vēzi valdes priekšsēdētājs un dermatologs Raimonds Karls. Viņš stāstīja, ka 2012.gadā reģistrēti 1492 jauni ādas vēža gadījumi, savukārt melanoma šajā gadā konstatēta 204 cilvēkiem. Kopumā saslimstība ar ādas vēzi un melanomu kopš 1985.gada ir teju divkāršojusies.

Pērn no ļaundabīgas ādas melanomas miruši 64 cilvēki, bet 2013.gadā – 83. Katru gadu Latvijā no melanomas mirst aptuveni 80 cilvēku, bet, kā pastāstīja Karls, no ādas vēža mirst apmēram 50 līdz 60 cilvēki gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat ar šīm slimībām biežāk saslimst sievietes, bet no tām biežāk mirst vīrieši. Karls skaidroja, ka sievietes lielāku uzmanību pievērš savam ķermenim, tādēļ slimība tiek atklāta ātrāk un ir iespējama efektīvāka ārstēšana.

Kā žurnālistiem norādīja Karls, dermatologi būtu “priecīgāki”, ka veci cilvēki biežāk veic pārbaudes, jo tieši šī ir riska grupa.

Kā šodien žurnālistiem preses konferencē norādīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), Veselības ministrija (VM) gatavo rosināt grozījumus Ministru kabineta noteikumos, lai aizliegtu solāriju apmeklēt cilvēkiem, kas jaunāki par 18 gadiem. Tāpat arī tiktu paaugstinātas prasības solāriju darbiniekiem, lai viņi spētu novērtēt klientu ādas stāvokli un informēt viņus par iespējamajiem riskiem.

Kā skaidroja Belēvičs, tāds starojums, kuru var iegūt solārijā, atbilst starojumam, kurš sastopams “uz ekvatora, saulainā pusdienas laikā, balto smilšu pludmalē”.

Kā norādīja Belēvičs, ultravioleto staru ietekmē āda ātrāk noveco, zaudē elastību un palielina risku saslimt ar ādas vēzi. “Jauni cilvēki pietiekami nenovērtē riskus, un tad jau ir par vēlu,” uzsvēra ministrs.

VM iesaka saules starus baudīt ar mērenību, īpaši no saules ietekmes jāpasargā bērni.

Kā norādīja Vācijas ļaundabīgo ādas vēžu ārstēšanas klīnikas Charité medicīnas doktors Klass Ulrihs, ādas vēža un melanomas slimnieku skaits Latvijā ir aptuveni tāds pats kā citur Eiropā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl