2 komentāri
Katru gadu ievērojami pieaug gadījumi, kad latviešu ģimenēm ārzemēs atņem bērnus
FOTO: Flickr

Likumdošana, kas uz bērnu tiesību aizsardzību attiecas Latvijā, nav tāda pati kā citās valstīs. Ja Latvijā vecākiem šķiet pilnīgi normāli savu atvasi, piemēram, palaist sētā spēlēties vienu pašu, tad Lielbritānijā par šādu rīcību bērns vecākiem var tikt atņemts.

Anglijā bērnu bez vecāku uzraudzības nedrīkst atstāt līdz 12 gadiem, Latvijā tikai līdz 7. Šis ir klasisks piemērs, kas ilustrē atšķirības bērnu aizsardzības jomā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz tieslietu ministrijai gadā nonāk līdz 20 lietas, kad citu valstu sociālie dienesti Latvijas valsts piederīgajiem atņēmuši bērnus, vairums no tiem Anglija.

”Lielbritānijā ir svarīgi ne tikai tas, ka Tu esi atstājis vienu pašu, bet arī tas, ka tu esi iedomājies pakļaut bēru riskam,” norāda Tieslietu ministrijas bērnu lietu sadarbības nodaļas vadītājs Agris Skudra.

Bērnus atņem arī gadījumos, ja ir kaut mazākās aizdomas par vardarbību, tādas situācijas bijušas arī Norvēģijā.

Gadījumi, kad Latvijas vēstniecība Lielbritānijā iesaistās bērnu tiesību risināšanā pieaug katru gadu ģeometriskā progresijā. Pērn tādi gadījumi bija 89, 2013. gadā – 40, bet 2012. gadā – septiņas šādas lietas.

Tā kā Lielbritānijā nav bērnu namu, no ģimenes izņemtās atvases nonāk pie aizbildņiem, pēc tam seko sociālo dienestu darbs ar vecākiem, lai saprastu vai bērnam ir droši nokļūt atpakaļ ģimenē. Pēdējā variantā seko tiesu darbi un briti meklē radiniekus Latvijā, kuriem bērnu varētu uzticēt.

Lailas Brices gadījums ir spilgts piemērs tam, ka Lielbritānijas varas iestādes, ievērojot bērnu tiesību likumus, bērnu no ģimenes izņem.

Lailai Bricei meitu atņēma 2010. gadā, pēc tam, kad viņa bērnu bija atstājusi bez uzraudzības, jo steidzami tikusi izsaukta uz darbu. Kamēr pie divus gadus vecās meitenītes steidzās auklīte, bērns bija sācis skaļi raudāt un mājas īpašnieks izsaucis policiju. Likumsargi Bricei meitu atņēma un Anglijas varasiestādes bērnu tagad plāno nodot adopcijai.

Tiesas prāvā iesaistījusies arī Latvija, tomēr nav zināms, vai briti atbildēs uz Latvijas prasību adopcijas jautājumu izskatīt Latvijas tiesā. Tomēr meitas atstāšana bez uzraudzības neesot bijis vienīgais iemesls, kāpēc sociālie dienesti snieguši nelabvēlīgu atzinumu par Brices spējām rūpēties par bērnu.

Pēc neoficiālas informācijas sieviete Anglijas policijas redzes lokā bija nonākusi jau pirms šī gadījuma. Likumsargi Brici esot aizturējuši kad viņa alkohola reibumā ar meitu esot atradusies uz ielas.

TOP komentāri

  • Ingūna
  • Arābika
    0 0 0

    Arābika

    Es arī atņemtu bērnu tādai mātei, kas atstāj divgadīgu bērnu vienu. Tik mazu bērnu pat uz dažām minūtēm bīstami atstāt vienu. Nekāds darbs nevar būt svarīgāks par bērnu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl