Katru gadu bērni gūst dažāda smaguma traumas un mirst paredzamu un novēršamu apstākļu dēļ, turklāt – mājās

3 komentāri

Katru gadu bērni gūst dažāda smaguma traumas un mirst paredzamu un novēršamu apstākļu dēļ, turklāt – mājās.

Tas visbiežāk rodas nedrošas vides, pieaugušo neuzmanības un nezināšanas dēļ. Lai mazinātu traumu gūšanu mājās bērniem līdz viena gada vecumam sākta sabiedrības informēšanas kampaņa ”Bērnam droši?”. Zīdaiņa vecumā visbiežāk gūtās traumas ir kritieni, apdegumi un applaucējumi, aizrīšanās, nosmakšana, saindēšanās ar ķīmiskām vielām.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā pagājušajā mēnesī palīdzība sniegta 37 bērniem vecumā līdz gadam. Un vairumā gadījumu tās bija galvas traumas, kas gūtas, bērnam krītos no augstuma. Tamdēļ speciālisti atgādina: zīdaiņu un mazu bērnu uzraudzībā pārtraukumu nedrīkst būt. Visas šīs traumas ir nejaušas un 100% novēršamas.

“Bērnu aizvedot ciemos pie vecvecākiem, arī jāpievērš uzmanība, jo tie cilvēki, kas ikdienā nav saistīti ar mazu bērnu, viņiem nebūs pašsaprotami nolikt rokassomiņu, kurā ir zāles, augstākā plauktā vai aizslēgt skapīti, kurā ir veļas mazgājamais līdzeklis, bet bērnam tas ir krāsaini, interesanti un vienmēr kā likums gribēs pārbaudīt, apskatīt, pagaršot, kas ir viņa uzmanību piesaistošs,” pauž SPKC Veselības veicināšanas departamenta direktore Ilze Straume.

Lai arī pēc katras šādas kampaņas bērnu traumatisms mazinās, šie uzlabojumi ir ļoti minimāli. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas statistika liecina, ka ik gadu pēc medicīniskās palīdzības vēršas vairāk nekā 20 000 traumas guvušu bērnu.

3 komentāri